מט”ח ארביטראז ‘

ארביטראז ‘נוהג עוד מימי קדם. ארביטראז ‘היא אסטרטגיה ספקולטיבית, כאשר מישהו מנסה להרוויח מהפרשי מחירים של אותו מכשיר באותו שוק או בשווקים שונים. זה כרוך בקנייה ומכירה של נכס בשני מחירים שונים על מנת להרוויח מההפרש.

למצוא את התנאים המתאימים ולהחיל אסטרטגיית סחר בארביטראז ‘לא קל מכיוון שכולם מחפשים פרצה בשוק על מנת להרוויח. לכן, עד שזה מגיע לידיעתך, מישהו אחר אולי כבר ביצע עסק וסגר. לכן, ארביטראז ‘הוא בעיקר אסטרטגיה למשתתפי השוק עם מערכות המידע והטכנולוגיה הטובות והמהירות ביותר.

ניתן ליישם ארביטראז 'כאשר לאותו מוצר יש שני מחירים שונים

ניתן ליישם ארביטראז ‘כאשר לאותו מוצר יש שני מחירים שונים.

מה זה מט”ח ארביטראז ‘ מִסְחָר?

ארביטראז ‘פיננסי מורכב מקנייה ומכירה של מוצר או מכשיר פיננסי (או שני מכשירים דומים מאוד) במהירות האפשרית, תוך רווח מהפרש המחירים. אתה קונה את המכשיר כשרואים שהוא עולה פחות בשוק ואז מוכר אותו בשוק אחר או באותו שוק שבו הוא עולה מעט יותר. השווקים אינם מושלמים ויש חוסר יעילות – אלה שיוצרים הזדמנויות ארביטראז ‘.

למעשה, ארביטראז ‘ממזער את חוסר היעילות בשוק מכיוון שאם מוצר מוערך פחות, שחקני הארביטראז’ יקפצו מיד להגדיל את הביקוש אליו ובכך יעלו את המחיר. ככל שמחיר המוצר יעלה הביקוש יקטן וההיצע יגדל עד שיגיעו לאיזון ומחיר המוצר יגיע לערך הנכון. במסחר במטבעות, ארביטראז ‘במט”ח מתבצע באמצעות קנייה ומכירה של זוגות מטבעות.

בתיאוריה, יש לעמוד בשלושה תנאים כדי שעסק ייחשב כ”ארביטראז ‘”:

  • מחירם של אותם מוצרים או דומים שונה בהתאם לשווקים.
  • מחירם של שני מוצרים או יותר עם תזרים מזומנים זהה שונה בהתאם לשווקים.
  • המחיר בפועל של מוצר שונה מהמחיר העתידי שהוון בריבית.

ניתן ליישם ארביטראז 'כאשר לאותו מוצר יש שני מחירים שונים

ארביטראז ‘נראה קל אך לעיתים קרובות קשה מאוד.

ארביטראז ‘עשוי להתרחש בשני כיוונים או בכמה דרכים. מטעמי נוחות והבנה, הספרות מתייחסת לבורבויות מרובות כאל ‘ארביטראז’ משולש ‘. נתייחס אליהם כאל ארביטראז ‘של שני מטבעות ושלושה מטבעות.

דו-כיווני ארביטראז ‘

ישנם סוגים רבים של ארביטראז ‘, כגון ארביטראז’ עבודה בין שוק אחד או שניים. מחיר העבודה והביקוש בין המדינות החברות במזרח ומערב אירופה שונים. לכן רבים מאירופאים המזרחיים לוקחים את עבודתם למערב אירופה וסוגרים את פער הבוררות. זו בוררות עבודה בשוק אחד. ההבדל בין שוק העבודה באיחוד האירופי לבין אפריקה הוא ארביטראז ‘בשווקים שונים. זו רק דוגמה פשוטה כדי להסביר כיצד פועל ארביטראז ‘.

ארביטראז ‘של מט”ח, או “ארביטראז’ של שני מטבעות”, מושג כאשר קונים צמד מטבעות בבורסה שמציעה מחיר נמוך יותר, ואז מוכרים את אותו זוג בבורסה אחרת במחיר גבוה יותר. לדוגמה, נניח שיש לך חשבונות עם שני מתווכים שונים והם מציעים מחיר שונה במקצת עבור EUR / USD; למתווך X יש שער חליפין של 1.1010 ואילו למתווך Y יש שער של 1.10.

אם אתה קונה עשרה יורו / דולר עם המתווך השני, תקבל 909,090 יורו תמורת 1,000,000 דולר. אם אז תמכור את היורו למתווך שני בשיעור של 1.1010, היית מקבל 1,000,909 דולר. הרווחתם עתה 909 דולר בארביטראז ‘במט”ח. אם לשני המתווכים יש מרווח של 1.5 פיפס לזוג זה, עלויות העסקה יהיו 300 דולר לסכום זה, מה שישאיר לך רווח של 609 דולר..

הבדל בקצב של 10 פיפס אינו נפוץ במיוחד, אך ניתן למצוא 1-4 הפרשי פיפ עבור אותו זוג בקרב מתווכים רבים. לעיתים קרובות אני רואה 1-3 הבדלי ריביות צינוריים בין Oanda ו- ETX Capital עבור אותם צמדי מטבעות אקזוטיים. עם זאת, מכיוון שהמרווח לזוגות אלה הוא לרוב יותר מ -5 פיפס, אסטרטגיית המסחר בארביטראז ‘אינה אפשרית.

למידע נוסף על אסטרטגיית סחר במטבע:


שווי הוגן – דרך יעילה למסחר במטבעות – אסטרטגיות מסחר במט”ח

אסטרטגיית סחר נשיאה – אסטרטגיות מסחר בפורקס

ארביטראז ‘משולש

כפי שאמרנו לעיל, ניתן להשתמש בארביטראז ‘גם כאשר ישנם הפרשי שיעורים בין מספר זוגות. כדי להפוך את זה לפשוטה, נסביר ארביטראז ‘משולש. זה קצת יותר מסובך מאשר ארביטראז ‘דו כיווני אבל ההיגיון הבסיסי זהה. לדוגמה, נניח כי לשלושה מתווכים שונים יש את התעריפים הבאים עבור הזוגות המיועדים:

סַרְסוּר זוג ציון
איקס USD / CHF 0.8171
י GBP / USD 1.465
ז CHF / GBP 1.191

הארביטראייר קונה 1,000,000 $, כלומר למכור 10 מגרשים USD / CHF למתווך X. עכשיו יש לו 817,100 CHF. ואז הוא מוכר 817,100 CHF תמורת לירה שטרלינג בריטית על המתווך Y שיעניק לו 686,062 CHF. כשלב אחרון לתכנית המסחר בארביטראז ‘המשולש, הסוחר מחליף את הדולר חזרה לדולר ובסופו של דבר הוא 1,005,081 דולר ארה”ב (686,062 x 1.465). רווח של 4,631 דולר מתממש אם המתווכים מקיימים מרווח של 1.5 פיפ לכל הזוגות המעורבים.

סוג זה של ארביטראז ‘אינו קל מכיוון שהוא דורש חישובים מהירים כדי לקבוע אם יש רווח. עם זאת, שיעורים משתנים כל הזמן, מה שהופך אותו כמעט בלתי אפשרי לאדם לחשב.

סיכוני מט”ח ארביטראז ‘ 

ארביטראז ‘נשמע כמו תוכנית מסחר קלה ורווחית, אך היא מורכבת מעט יותר בחיים האמיתיים. ישנם מספר חסרונות וסיכונים הכרוכים בארביטראז ‘. הסיכון הגדול מכולם הוא תהליך הביצוע. כאשר אתה מבצע פתיחה וסגירה של שתי עסקאות נפרדות, עליך לבצע אותן באופן מיידי. אם לא, אתה מסתכן לשאת את הפרש המחירים בין הכניסה או היציאה של שתי העסקאות. אם סחר המכירה נסגר מעל סחר הקנייה, ההפרש הוא הפסד עבורך.

לדוגמה, אתה מוכר EUR / USD ב 1.20 עם מתווך אחד וקונה ב 1.1997 עם מתווך אחר כדי להרוויח מפער המחירים. ואז אתה מנסה לסגור אותם כשמחיר שני המתווכים הגיע ל 1.1210, כלומר לאבד 10 פיפס מהסחר הראשון ולזכות ב 13 פיפס מהשנייה. הבעיה היא שלפעמים הביצוע עשוי לארוך מספר שניות. לכן, אם סחר הקנייה ייסגר מיד בשעה 1.2010, אך סחר המכירה ייסגר כעבור כמה שניות בשעה 1.2015, תאבדו 15 פיפס מהסחר השני, כלומר הפסד של 2 פיפס בסך הכל. פתיחת הסחר עומדת בפני אותו סיכון. חביון הקשור לסחר ממלא תפקיד עצום עד כמה אסטרטגיית ארביטראז ‘במט”ח יכולה להיות מוצלחת.

התפשטות היא סיכון נוסף. למתווכים רבים יש מרווחים משתנים אשר נוטים להצטמצם ולהתרחב. המרווח עשוי להיות 1.5 פיפס לשני המתווכים, כלומר 3 פיפס בסך הכל לשתי עסקאות. בעיקרו של דבר, יש פער של 5 פיפס עבור אותו זוג בין שני המתווכים. זה נראה כמו עסקה טובה, אך כאשר המרווח מתרחב ל -3 פיפס כאשר אתה מנסה לסגור את העסקאות תשלם 6 פיפס עבור הפריסה ותזכה ב -5 פיפס מארביטראז ‘. התוצאה נטו היא הפסד חד פעמי.

סחר בארביטראז ‘הוא עסק קשה

ארביטראז ‘מציע הזדמנויות זכייה נחמדות, אך הן נדירות מאוד עבור הסוחר הרגיל. זה גם דורש כמויות גדולות של קרנות ומינוף גבוה כדי למקסם את הרווח מפערים קטנים של אותו זוג. חברות סחר בתדירות גבוהה הן אלה שמנצלות זאת ומניבות את המרב. מערכות סחר ארביטראז ‘מהירות יכולות לאתר פערי מחירים קטנים ולסגור אותם במהירות. זה מוסיף נזילות ומביא את השוק קרוב ככל האפשר לשלמות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map