מהו נפח בשווקי מט”ח? זה שימושי?

מהו נפח מט”ח?

נפח המט”ח הוא כנראה אחד המובנים ביותר, אך בכל זאת החשובים ביותר לכלים שיש לסוחרים.

בשווקים פיננסיים אחרים כגון מניות וחוזים עתידיים, הסוחרים משתמשים כמעט אך ורק בנפח לצורך קבלת החלטות מסחר, אולם בשווקי מט”ח, סוחרים ממהרים לרוב להתעלם מה יכול להיות כלי שימושי להפליא..

אז מהו נפח המט”ח? למעשה בכל פעם שמבצעים עסק ניתן לחשב את נפח הכמות הנסחרת.

חישוב נפח המט”ח נעשה מעט קשה יותר מכיוון שאין בורסה מרכזית. פורקס הוא מוצר OTC מבוזר. מסיבה זו, נפח המתרחש מבוסס על הצמד היחיד בחילופי נתונים בנקודת זמן זו. שהם למעשה רק נתוני מתווך.

זו הסיבה העיקרית שסוחרים רבים ממהרים להוזיל את ערך נפח המט”ח בניתוח שלהם.

יש גם נושא אחר שהמחירים נעים על סמך תזרים גדול של הזמנות מוסדיות. חלק ניכר מנתוני הנפח הזמינים הוא מתווכים המתמחים בלקוחות קמעונאיים ונפח המט”ח אינו מעיד על פעולת המחיר שראינו..

אז זה יכול לגרום לבעיות כאשר מסתכלים על נפח המט”ח ומנסים להשתמש בו כאינדיקטור כלשהו. עם זאת, ישנן דרכים בהן אנו עדיין יכולים להשתמש בנפח הפורקס ולגרום לו לעבוד עבורנו.

כיצד להשתמש בכמות המט”ח?

למרות שאין לנו בורסה מרכזית בעת סחר במט”ח, עדיין יש כמה בורסות גדולות שעושות נפח משמעותי על בסיס יומי.

אז הדרך לחשוב על נתוני נפח היא שזו תמונת מצב של מה שהשחקנים המוסדיים הגדולים עשויים לעשות.

ללא קשר להיקף הכולל, סוחרים צוברים עמדות וקונים ומוכרים באזורים דומים.

מסגרת הזמן הגבוהה יותר הכסף המוסדי עדיין ייכנס לשוק ולא נוכל לראות את כל הנפח הזה בתרשים, אך המגמה הכללית או הרעיון יהיו שם וזה יספיק לנו לקבל כמה החלטות מסחר..


נפח מט

GBP / USD (FXCM) – 30 דקות.

כפי שניתן לראות בתרשים לעיל, שהוא ה- GBP / USD ב- FXCM, מחוון הנפח הפשוט, מצייר תמונה די מדויקת.

בשעות השוק העיקריות באירופה, עליות נפח. ואז במהלך מושב הערב, הכרך צונח. ישנם גם קוצים גדולים בנפח המתרחשים מכמה סיבות.

נתונים כלכליים – כאשר מתפרסמת הודעה חשובה, סוחרים ממהרים פנימה, כדי להתמקם במהירות על גבי מהדורה גדולה, כגון דוח שכר בארה”ב שאינו חקלאי..

חדשות מרעישות – כשחדשות יגיעו לשווקים שאינם מתחשבים ואינם צפויים, זוהי הזדמנות לכמה רווחים עצומים והסוחרים ינסו לפעול במהירות להיוון. דוגמה יכולה להיות התקפה על מתקן נפט במזרח התיכון, מה שיעלה במהירות את מחירו של WTI גבוה יותר.

רמות טכניות – תמיד, סוחרים ומשקיעים צופים ברמות מפתח וקונים ומוכרים סביב רמות אלה. במקרים רבים, צווי עצור הפסד נמצאים בצד השני של רמת מפתח ועם הרבה נזילות באותם נקודות, נדרש נפח גדול בכדי להפעיל את המחיר דרך רמות גדולות, מה שמוביל לעלייה בהיקף. דוגמה טובה תהיה הפעלה של רמת מספר עגולה מרכזית, שיש לה חשיבות פסיכולוגית נוספת. 1.000 ב EUR / USD יכול להיות סוג של רמה שכולם צופים מקרוב.

אסטרטגיית מחוון נפח מט”ח

נפח הוא אינדיקטור חיוני עבור רוב הסוחרים ואנחנו יכולים להשתמש בו כדי להוסיף עומק למסחר שלנו ולהגדיל את שיעור הזכייה שלנו.

האסטרטגיה היעילה ביותר לשימוש במדד נפח מט”ח היא להשתמש בו בשילוב עם רמות מסחר מרכזיות ופעולת מחירים. נפח הפורקס יכול לעזור לצייר תמונה ברורה יותר של המתרחש עם המחיר ומה עלול לקרות בעתיד.

לדוגמא, כאשר המחיר מנסה לשבור רמת מפתח, אם אנו רואים זינוק גדול יותר בנפח כאשר המחיר דוחף את רמת המפתח, אנו יכולים להניח כי שחקני הכסף הגדול כמו מוסדות נמצאים והם מעוניינים בכך. לשמור על המומנטום.

זה יגיד לנו שהפסקה ברמה זו צפויה להחזיק ועלינו לעשות את המסחר שלנו לכיוון של הפסקה.

זה יהיה אינדיקטור לנפח מט”ח המצביע על פריצה החוצה.

לעומת זאת, אם אין זינוק בנפח למבחן של רמת מפתח, זה יכול לומר רק שככל הנראה מדובר בסך הכל בהפעלת צווי עצור הפסד וכי זרם ההזמנות המוסדי הגדול אינו קיים..

זה מבחינתי מצביע על כך שמחוון נפח המט”ח אומר כי פחות סיכוי להחזיק בפריצה זו ונוכל להתחיל לחפש פריצה כושלת של סחר או עמדה מסוג חזרה לממוצע.

אנו יכולים גם להשתמש במדד נפח המט”ח כדי לספר לנו מתי המחיר עשוי להגיע לנקודת מיצוי. אנו מכנים זאת נר ‘פיצוץ’ ויכולים להיקרא גם ‘תשישות’.

אם המחיר רץ בכיוון אחד והוא נתקל בזינוק גדול בנפח ונר שנסגר בסמוך למקום בו הוא נפתח. זה אולי מרמז שהמהלך איבד קיטור וסיום המהלך קרוב.

דוגמה לאסטרטגיית מחוון נפח מט”ח 

כאשר מחירים נסחרים ברמת מפתח ואנחנו רואים זינוק גדול בנפח אנו יודעים, שיש סבירות גבוהה יותר למעקב אחר.

כפי שניתן לראות בתרשים למטה, המחיר נסחר ב -1.2500 דולר GBP / USD בתרשים של 5 דקות.

כאשר המחיר סוף סוף פרץ את הרמה ההיא, והיה עלייה עצומה גבוהה יותר במחוון הנפח, אז ידענו שיש סיכוי טוב שלמהלך זה יישאר יותר בו.

נפח מט

GBP / USD (FXCM) – 5 דקות.

המסחר כאן יהיה להיכנס להפסקה מעל 1.2500 ברגע שאתה רואה את העלייה הגדולה בנפח.

אם יש נפח משמעותי והמחוון גבוה פי שניים או שלושה מהסרגל הקודם, אז אתה יודע שיש עניין של שחקנים גדולים והמהלך צריך לעקוב אחר.

אתה לא צריך לחכות לסגירת הנר, כיוון שכדאי להתארגן מוקדם ולשמור על סיכון הדוק ברמה 1.2500.

כפי שאנו רואים בדוגמה כאן, המחיר רץ בחדות עבור 50 פיפס תוך 30 דקות והיה אפילו 25-30 רווח של רווח אם היית מחכה לאישור על סגירת הנר של 5 דקות.

לסיכום, מחוון נפח המט”ח הוא אחד הכלים השימושיים ביותר בחימוש הסוחר ותמיד עליכם להעריך את חוזק המהלך או ההפסקה, בהתבסס על היקף הנעשה סביב אותה רמת מחירים.. 

שימוש בנפח מט”ח יגדיל ככל הנראה את שיעור הזכייה שלך וישמור על צד ימין של עסקאות. מה שמאפשר שכנוע חזק יותר ובסופו של דבר פוטנציאל רווח גדול יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map