אסטרטגיות מסחר במט”ח

מסחר עם המגמה הוא אחת הדרכים הבטוחות ביותר לשתף את שוקי ההון ואסטרטגיה מצוינת למקסום הרווחים. האנליסטים המובילים של מנהיגי FX משתמשים באסטרטגיות מסחר מגמות כאחת הגישות העיקריות שלהם לשווקים. בנוסף, לפני ביצוע עסקאות או הנפקת אות, הם תמיד מאשרים באיזה צד של המגמה הם נמצאים.

מהן מגמות?

המגמות מגיעות בצורות וגדלים רבים ושונים. חלקם ערוצים עם קווי מגמה עליונים ותחתונים מקבילים, בעוד שאחרים הם בעלי קו מגמה אחד בלבד. זוהי הבחנה חשובה שכן למגמה עם קו מגמה אחד בלבד תהיה קו שישמש כתמיכה במגמת עלייה וקו שישמש כהתנגדות במגמת ירידה..

עלינו לזכור כי בשל אופיו האנושי של השוק, טרנדים לא תמיד עוקבים אחר קו מגמות סימטרי לחלוטין. בעת המסחר עלינו להיות גמישים ולהגיב לפעולות השוק.

סוחרים מתחילים נוטים לחשוב שסחר במגמות הוא קל. כל שעליך לעשות הוא למצוא את הטרנד ולהיכנס לצד פעולת מחיר רווחת. בפועל, זה לא כל כך קל. כמו בכל ההיבטים האחרים של המשחק הזה, דילמות רבות צצות כשמנסים לזהות את המגמה. הנה כמה שאלות שעולות באופן קבוע כשמנסים להיכנס למגמה:

  • האם זה טרנד חדש או סתם מעקב חוזר?
  • האם אני מאוחר מכדי להיכנס למגמה?
  • האם שווה לקחת את יחס הסיכון / תגמול?

אלו הן כמה מהשאלות שאנו שואלים את עצמנו כשמנסים לזהות ולהשתמש באסטרטגיות מסחר מגמות. על ידי ניתוח יסודי, אנו יכולים להתגבר על הדילמות הללו ולהציג מבט טוב יותר על התמונה הגדולה יותר של המתרחש ומה עתיד לבוא..

האם זו מגמה חדשה או סתם מעקב חוזר?

כדי לראות אם מה שמתגבש הוא מגמה חדשה, או סתם מדד מגמה קיימת, עלינו לחכות שהמגמה תתקין כראוי ותשבור רמות ספציפיות. אם לא נעשה זאת, אנו עשויים לקפוץ לקראת סוף מעקב חוזר ולהישרף מהיפוך מחירים.

בתרשים השבועי של GBP / USD בהמשך, אנו יכולים לראות שהמחיר נדחה בשפל הקודם. עם זאת, איננו יכולים לבצע סחר ארוך מכיוון שאנו לא בטוחים אם מתגבשת מגמה אמיתית. האישור למגמה תקפה חדשה מגיע לאחר הפריצה והסגירה של הקו השחור הארוך שהוא תמיכה קודמת לטווח ארוך.

האם אני מאוחר מדי להיכנס למגמה?

הסוחרים הנועזים ביותר שואפים לתפוס מגמות מוקדם. לשם כך, עליהם לצפות מראש לפעולת מחיר לפני שהיא מוגדרת. אנו יכולים לראות בתרשים החודשי GBP / USD בהמשך כי הצמד נסחר בטווח צפוף לאחר מגמת ירידה. ישנם שני נרות פינים חודשיים המראים שיש לחץ קנייה חזק סביב רמת 1.48-49. בנוסף, קיימת סטייה בכל שלושת האינדיקטורים, MACD, Stochastics ו- RSI. אלמנטים אלה משמשים כל אישור למגמה חדשה.

לא יודעים מהם נרות סיכה? לחץ כאן כדי ללמוד

האם כדאי לקחת את הסיכון / תגמול?

כדי לקבל תמורה טובה יותר לסיכון / תגמול באסטרטגיות המסחר במגמות עלינו לראות תחילה את הפוטנציאל של הכיוון אליו אנו רוצים להיכנס. בתרשים החודשי שלהלן אנו רואים כי הצמד נהג לסחור בסביבות 2.1 לפני 5 שנים ולאחר נפילה גדולה הוא נסחר בטווח של 1.60 – 1.70 במשך רוב תקופת 5 שנים. זה נותן לנו יעד פוטנציאלי של 2000 פיפ וסביב 350 הפסד פוטנציאלי של פיפ, מה שהופך את יחס הסיכון / תגמול לכ -1 עד 6.

gbpusd-w1


המחיר נדחה בשפל הקודם, אך איננו יכולים להציב זמן רב מכיוון שאנו לא בטוחים אם מתגבשת מגמה אמיתית

gbpusd-mn1

שני סיכות מעידות על לחץ קנייה חזק שמשמעותו מגמת עלייה עומדת להתחיל

אסטרטגיות מסחר מגמה: בחירה הטובה ביותר לעבודה

זיהוי המגמה אינו כל מה שצריך לעשות. לאחר שזיהינו את המגמה, עלינו להחליט באילו אסטרטגיות מסחר המגמה ננקוט.

ישנן שלוש אסטרטגיות סחר מגמות עיקריות:

  1. היכנסו ותנו לרוץ – אסטרטגיה זו מיועדת לסוחרים השמרניים ביותר שלא אוהבים להסתכן הרבה או לקחת סיכונים לעיתים קרובות מאוד. כפי שהשם מציין, הוא מורכב מביצוע עסקאות לאחר זיהוי המגמה והענקת לה לדרך. עסקאות מסוג זה, בהיותן עסקאות שמרניות, מוצגות בדרך כלל לאחר אישור המגמה, בדרך כלל לאחר שבירת קו התמיכה בתרשים היומי..
  2. פנימה והחוצה – אסטרטגיה זו מיועדת לסוחרים המתונים בסיכון שאוהבים להעלות מעט את הסיכון בתמורה ליותר רווח. אסטרטגיית ‘פנימה והחוצה’ מורכבת מביצוע עסקאות על סמך המגמה העיקרית, אך עם ניתוח תרשים מסגרת זמן קטנה יותר. סוחרים שבוחרים להשתמש באסטרטגיה זו תופסים עמדות במהלך הנסיגה בתרשימי הזמן הקטנים יותר כאשר האינדיקטורים מראים שהזוג נמכר יתר על המידה ופורקים אותם כאשר אותה תרשים מראה שהוא הגיע לרמות קניית יתר, מה שמעיד על עקבות חוזרות נוספות. התרשים היומי שלמטה מציג את הרמות להיכנס.  למידע נוסף על שימוש במסגרות זמן מרובות
  3. מוסיף למעלה – אסטרטגיה זו מיועדת לסוחרים שרוצים לנצל את הטרנד באופן מלא ולחלוב כל פיפס ממנו. היכנס לטרייד לאחר זיהוי מגמה, זמן רב במקרה זה, והמשיך להוסיף למיקום זה בכל מעקב חוזר בתרשימים קצרים יותר. זוהי אסטרטגיה רווחית ביותר, אך עליכם להיות זהירים מאוד ככל שהיא עולה. בשל מספר הפוזיציות בקצה הגבוה יותר, הרווח שלך יכול להישחק מהר מאוד בהיפוך, ואולי אפילו תסתיים בהפסד.

gbpusd-d1

אזורים מכירת יתר מצביעים על הזדמנויות למשך זמן

audusd-h1

AUD / USD נסחר בערוץ מגמת עלייה. אילו אסטרטגיות מסחר מגמות הן הטובות ביותר לתפקיד?

audusd-d1

תחילת העבודה עם מגמות

מגמות הן חלק בלתי נפרד מהשווקים הפיננסיים. בין אם מדובר במסחר במט”ח, בחוזים עתידיים או במניות, בחירה באסטרטגיה אידיאלית של מסחר מגמות יכולה להיות תרגיל רווחי. למידע נוסף על מגמות בזמן שהם מתרחשים בזמן אמת, הישאר מעודכן לעדכון החדשות החיות במובילי FX. אם יש שוק בתנועה, האנליסטים שם יציעו תובנות, אותות ורעיונות כיצד להיכנס לפעולה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map