הבנת מט”ח ומאפשרת לשוק להנחות אותך – אסטרטגיות מסחר במט”ח

שוק המט”ח לעולם אינו זהה, מה שקורה היום לא אומר שאותו הדבר יקרה מחר. השוק עשוי לגדול מנתונים כלכליים חיוביים היום, אך בשבוע הבא הוא עלול לקרוס לאחר פרסום אותם מספרים. כמה פעמים ראינו זאת לאורך השנים? התשובה היא לעתים קרובות מדי.

אנו יודעים שמסחר במט”ח הוא עסק קשה בתקופות הטובות ביותר, שלא לדבר על זמנים בהם השוק אינו רציונלי ונוגד את כל הסיבות. אז מה אנחנו עושים? ובכן, אנחנו לא יכולים לשנות את השוק, אלא רק לעקוב אחריו. כמו שנאמר, ‘שלנו זה לא לנמק למה – שלנו זה אלא לעשות או למות’. סיבת המוות מספר אחת בחשבונות המט”ח מנסה להילחם בשוק. אך כיצד אנו עוקבים אחר השוק, כיצד נדע מתי להמשיך את המגמה או כיצד המגמה השתנתה כנגד ההיגיון? הדוגמאות הבאות יראו לך כיצד להבין את השוק ולענות על שאלות אלה.

איך לסחור בשוק לא רציונלי: האסטרטגיה הנכונה בשוק לא רציונלי – אסטרטגיות מסחר במט”ח

להבין כיוון בשוקאם אינך מצליח להבין את הכיוון, תן לשוק להנחות אותך

USD / CAD

USD / CAD נמצא במגמת עלייה ארוכת טווח מאז 2011 וזה תפס את הקצב בשנים 2014 ו- 2015. זה מוצדק מכיוון שכלכלת ארה”ב השתפרה מאז 2011 וה- FED נכנס למעגל הידוק כספי על ידי סיום תוכנית QE והיה מתוכנן להעלות את הריבית. לעומת זאת, הכלכלה הקנדית נחלשה, והאינפלציה קרובה לאפס. במהלך השנה האחרונה, הנתונים הכלכליים החודשיים הצביעו על כך שהכלכלה הייתה במיתון מספר פעמים. נוסף על כך, ירידת מחירי הנפט מילאה תפקיד להחליש עוד יותר את קנדה, שיש לה עתודת נפט שלישית בגודלה בעולם. אז המגמה העליונה של USD / CAD הגיונית לחלוטין.

אך מאמצע ינואר השנה הצמד התהפך וירד בכ- 23 סנט על פני כמה חודשים. מהלך זה מנוגד לחלוטין לתבונה כיוון שהזרימה הייתה לחיסרון – אבל עלינו תמיד ללכת עם הזרם. עד אמצע פברואר, השוק נתן לנו שלושה סימנים גדולים לכך שהתזרים עבר, לפחות בטווח הקצר, משורי לדובי. מה היו הסימנים האלה?

1. הסימן הראשון לשינוי היה נר הבולע הדובי בשבוע השלישי של ינואר. אחרי שני נרות שוריים גדולים בשבועיים הראשונים של החודש, היה לנו נר דובי גדול עוד יותר. עכשיו זה אומר לנו שחלק מהשחקנים הגדולים בשוק סגרו את עמדות הקנייה לטווח הארוך, או גרוע מכך, שהם עשויים לפתוח עמדות מכירה גדולות..

2. השוק נתן לנו סימן שני בשבוע הראשון של פברואר. בשלב כלשהו במהלך אותו שבוע, המחיר הגיע ל -1.3630 ש ‘מהשיא 1.47 באמצע ינואר. זה מהלך של 11 סנט (או 1,110 פיפ) תוך קצת יותר משבועיים. מהלך כה גדול כלפי מטה גורם לך לחשוב שמשהו חשוב מאוד השתנה בשוק המט”ח.

3. השוק נתן לנו סימן שלישי ואולטימטיבי בשבוע השני של פברואר. אנו יודעים שהדולר הקנדי תלוי למדי במחיר הנפט ו- USD / CAD נמצא בקשר הדוק איתו. עם זאת, בשבוע השני מחירי הנפט היו בנקודה הנמוכה ביותר, באזור 26-28 דולר לחבית, ואילו הדולר הקנדי היה גבוה בכ -1,000 פיפס. איך זה יכול להיות? זה לא היה הגיוני אבל השוק ניסה לומר לנו משהו. אם חסר לנו USD / CAD שם, לא היה הגיוני, אבל עלינו לעקוב אחר השוק והשוק כיוון אותנו עם שלטים. כל מה שהיינו צריכים לעשות כסוחרי מט”ח בשלב זה הוא לקרוא את השלטים ולעקוב אחר התזרים.

שלושה שלטי שוק קדושים נתנו לנו

שלושת הסימנים הקדושים שהשוק נתן לנו

EUR / USD

הדוגמה השנייה קלה יותר להבנה. ביום השני של חודש מרץ השנה, ה- ECB הוריד את שיעורי ה- REPO מ -0.05% ל -0%, הוריד את הריבית מ -0.20% ל -0.30%, והגדיל את רכישות החודש של נכסי QE מ -60 מיליארד יורו ל -80 מיליארד אירו. . ההיגיון אומר לך שכאשר בנק מרכזי מזרים הרבה יותר כסף לכלכלה ומכריח בנקים מדרגה שנייה להגדיל את ההלוואות, מחיר המטבע הזה בדרך כלל יירד מכיוון שמטבעות עדיין נחשבים סחורה בדיוק כמו השאר. היורו אמנם צנח 200 פיפס ברגעים הראשונים לאחר פרסום ההצהרה, אך הוא התהפך וסגר את היום הגבוה ב -400 פיפס. כולם נותרו מגרדים בראש עד סוף היום.

למחרת, כל מיני ספקולציות הקיפו את השוק, כמו (1) כעת, לאחר שה- ECB נקטה בצעדים אלה הם לא יתערבו יותר; (2) כעת ה- ECB נותר ללא כל הגנה, או (3) השוק רואה בכך סימן חיובי לכלכלת גוש האירו בטווח הארוך. אף אחד מהם לא היה נכון, אבל תהיה הסיבה אשר תהיה, אתה פשוט לא יכול להתעלם מהשוק.

אם מסתכלים על התרשים היומי, בדיעבד הוא 20/20 -, השוק רצה לעלות. יש נר יומי שורי גדול ולמרות היסודות הדוביים, השוק רמז שההטיה שלו הייתה שורית. וכמו תמיד, תן לשוק להיות המדריך שלך. השוק אמר לנו לקנות, אז המקום הטוב ביותר לקנות היה ההחזרה לרמת ההתנגדות הקודמת של 1.1050 שהפכה כעת לתמיכה. אם כי לאט, הזוג הזה העריך כמעט 600 פיפס.

השוק רמז שורי


השוק רמז כי מגמה שורית עומדת להתחיל

כפי שאמרנו בפסקת הפתיחה, שוק המט”ח יכול לרוב להיות מאוד לא רציונלי. אבל, אם אנו שומרים על ראש צלול ורואים את התמונה הגדולה זה תמיד נותן לנו סימנים לאיזו דרך הוא רוצה ללכת. סימנים אלה הם הדרך להנחות אותנו. היסודות עשויים להפנות אותנו לכיוון אחד, אך שוק המט”ח לא תמיד עוקב אחר ניתוח זה. ראינו די הרבה מהתנהגות שוק לא הגיונית זו לאחרונה. לפעמים אסטרטגיית המט”ח הטובה ביותר היא בכלל לא לקיים אסטרטגיה או לפחות לשים את האסטרטגיה בצד עד ששוק המט”ח יחזור לעצמו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map