כיצד לסחור באופן רווחי בשווקים הפכפכים

התנודתיות גדלה באופן דרמטי במהלך השבועות האחרונים. אף על פי שאופי זה למעלה ולמטה היה נפוץ במהלך 18 החודשים האחרונים, הוא גדל כעת. ראינו מהלכים ענקיים של מאות רבות של פיפס; USD / JPY ירד ב -1,000 פיפס בשמונה ימי מסחר בלבד ואילו GBP / JPY איבד 1,500 פיפס באותה פרק זמן.

מדובר במסחר מסוכן בשווקי מט”ח כה תנודתיים וחלק מהסוחרים עשויים אפילו לחזור בו, אך יש גם כמה אפשרויות טובות להרוויח גדול. אחרי הכל, אנחנו סוחרי מט”ח והרווח הוא בשביל זה אנחנו כאן! עלינו לקחת בחשבון שתמיד קיים סיכון בעסק זה. תנודתיות גבוהה לא צריכה לדחות אותנו מסחר במט”ח באופן אסטרטגי. עם זאת, עלינו לקבל תוכנית מסחר. במהלך 2-3 השבועות האחרונים נאלצנו לשנות את כללי המסחר שלנו כדי להצליח בזמנים כאלה.

קשה לסחור בשוק תנודתי, אך עם אסטרטגיית מט”ח נכונה אתה יכול להיות רווחי

אל תנסה לתפוס סכין נופלת

כלל זה חל על אסטרטגיות מסחר במט”ח יומיומיות ובמיוחד על סחר בתנודתיות; אם המחיר יורד קשה, אל תיבהלו ותמהרו לתקן הכל. אינך יכול להשפיע על פעולת המחיר ולשנות את כיוון השוק. אם תנסה לתפוס סכין בחיים האמיתיים, כנראה שתחתוך לך את היד. במסחר במט”ח, אם תנסה לתפוס שוק יורד במהלך תנודתיות גבוהה אתה צפוי לחתוך את הרווחים שלך לחצי.

אז אל תהיה גיבור שמנסה לבחור צמרות או תחתונים. אתה אף פעם לא יודע איפה השוק יסתיים. אם אתה חושב שירידה של 5 סנט בכמה ימים מספיקה והנפילה מוגזמת, החזק רגע וחשוב שוב. התבונן בתרשים GBP / JPY למטה.

לאחר ירידה של 600 פיפ בשבוע הראשון לתנודתיות קיצונית, היית חושב שהירידה הסתיימה. המחיר הוא ב- 100 MA, הסטוכסטיות נמכרה מכמה וכמה מפגשים ומחוון ה- RSI פשוט נגע בקו הנמכר. ובכן, השבוע שלאחר מכן היה מטורף עוד יותר והמחיר המשיך להחליק עבור עוד 900 פיפס. למישהו יש כיסים כל כך עמוקים ?! אז הכלל הראשון במסחר בתנודתיות הוא: אל תנסה לבחור חלקים עליונים ותחתונים בתנודתיות קיצונית.

היפטר מהרעש

אני שומר כמה ממוצעים נעים ואינדיקטורים טכניים אחרים בתרשימים שלי כשאני מבצע את העסקאות היומי שלי. הם מועילים מאוד בתקופות רגילות, ומראים מתי השוק נרכש יתר על המידה / נמכר יתר על המידה וכו ‘. אך כאשר השוק נבהל, אינדיקטורים אלה לא נחשבים לחינם. יכול להיות שיש לך שלוש קווי מגמה, ארבעה ממוצעים נעים, RSI ואינדיקטורים סטוכסטיים בתרשים לפי שעה או H4 – כולם מראים שצמד מט”ח הוא מכירה מוגזמת – אך בתנאים אלה אינך יכול לסמוך עליהם.

כאשר השוק תנודתי ביותר, עליכם להסתכל ברמות הגדולות ולהיפטר מהרעש. רמת 116 הייתה רמת התנגדות חשובה ב- USD / JPY והיא החזיקה מספר פעמים. כשהתרסקות שוק המניות הסינית התרחשה באוגוסט 2015, זה היה המקום בו המחיר נעצר. זה רק הגיוני להתעלם מרמות קטנות תוך יום ולהתרכז בגדולות. לפני שבועיים, כאשר היינו עדים לקריסה נוספת של שוק המט”ח, התמקדתי רק ברמה זו. כשסוף סוף זה נשבר, הפסקתי לחשוב לקנות יותר כשהעמדות עברו והדובים השתלטו. זה לוקח אותנו לאסטרטגיית המסחר התנודתי הבאה: ללכת עם ההפסקה.

לך עם ההפסקה

רמות טכניות גדולות חשובות במט”ח. סוחרים רבים מסתמכים עליהם ופותחים עמדות כשהמחיר מתקרב מספיק, עם עצירות רק בצד השני. אבל כאשר רמה גדולה נשברת, כמו רמת 116 בדולר / JPY, אז כל האמון הולך לאיבוד והרבה עמדות קנייה נסגרות (מלבד הפסדי העצירה המופעלים).

עכשיו, דמיין שזה קורה כששוק המט”ח כבר בבהלה. הבהלה מתרבה והתנודתיות הופכת לקיצונית. בואו נסתכל שוב בתרשים USD / JPY; רמת 116 שנערכה מספר פעמים בפרק זמן של 14-15 חודשים. עם זאת, לפני קצת יותר משבוע במהלך התנודתיות הקיצונית, רמת ההתנגדות שחררה לבסוף והייתה ירידה של 500 פיפס. כך במסחר בתנודתיות, כאשר רמה גדולה נפרצת בתקופות הפכפכות פשוט הולכים עם ההפסקה. קל מאוד להיכנס לפאניקה בתקופות כאלה וזה דוחף את המחיר למטה.


תחשוב בגדול ותחלוב את המסחר

כאשר התנודתיות קיצונית, זה לא הזמן לקרקפת או לסחור בטווחי הזמן הקטנים. ניתן להגיע בקלות לרמות של 20 או עד 60 הפסדי עצירה כאשר הטווח היומי הוא 300 פיפס. כמה פעמים ראינו שהמחיר מזיז 50 פיפס תוך מספר דקות? לכן, זה רק הגיוני להרחיב את המטרות שלך באירועים כאלה.

במובילי FX אחת מאסטרטגיות המסחר התנודתיות שלנו היא הגדלת מספר אותות מט”ח לטווח ארוך כאשר התנודתיות מתגברת ומצמצמת את אותות המט”ח לטווח הקצר. אתה צריך לחשוב בגדול כשהמחיר נע 500-700 פיפס בשבוע. כפי שאמרנו לעיל, אסטרטגיית המסחר התנודתי הטובה ביותר היא לבחור ברמות ההתנגדות / התמיכה הגדולות ולתת למחיר ולתנודתיות לעשות את העבודה – רק זכרו לשמור על זה פשוט. אתה אפילו לא צריך להיות סבלני ביותר מכיוון שלא לוקח כל כך הרבה זמן עד שהמחיר עובר מרמה גדולה אחת לשנייה.

אם נבחן שוב את הדוגמה של USD / JPY לעיל, לאחר שבירת רמת התמיכה של 116, נדרשו רק כשני וחצי מסחר עד שהמחיר הגיע ל 111. כך כאשר בתנודתיות המסחר, שמור על העמדה פתוחה לחלוב המסחר עד למקסימום. בדרך כלל, כשהמחיר נע כמה מאות פיפס בכמה ימים זה לא הופך את זה במהירות. יש כמה ימי איחוד וכמה אותות, אז יש זמן לשפוט ולהחליט אם לסגור את המסחר.

כפי שאתה יכול לראות, ישנן אפשרויות רווח במהלך תנודתיות קיצונית. נכון שזה מסוכן לסחור בתקופות אלה, אבל זה אופי המט”ח. עם זאת, ישנן שיטות למזער את הסיכון כפי שהסברנו במאמר זה. אסטרטגיית המסחר בתקופות אלה היא לחשוב בגדול, להסתכל על הרמות הגדולות ועל לוחות הזמנים הגדולים ופשוט ללכת עם הזרימה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map