סחר באסטרטגיית החדשות

דנו רבות אסטרטגיות מסחר במט”ח המאפשרים לנו לנתח את פעולת המחיר מזוויות רבות ושונות. אסטרטגיות המסחר הללו מעניקות לנו את הטכניקות, אולם יש גורם אחד שתמיד יכול להפוך את כל הטכניקות ללא רלוונטיות ולהניע את השוק בכל דרך שהוא אוהב. לאירועי חדשות גדולים ממדינות שונות יכולה להיות השפעה עצומה על השוק, ובכך להפוך את כל הניתוחים שלנו לחסרי משמעות.

שוק המט”ח הוא שוק הפועל 24 שעות ביממה וחדשות יכולות להיכנס בכל עת מכל מקום בעולם. שינויים בשוק המבוססים על חדשות ונתונים כלכליים יכולים לפגוע בכל סוג של סוחר באשר הוא ובכל המטבע שהוא יבחר לסחור. אם אתה באסיה ואוהב לסחור ב- YEN, יש חדשות מיפן כמעט כל יום. אם אתה אוהב AUD או NZD אז אתה צריך לחפש חדשות מאוסטרליה, ניו זילנד וסין. כנ”ל לגבי EUR, GBP ו- USD; אתה צריך לבדוק את החדשות בשעות הבוקר ואחר הצהריים אם אתה גר איפשהו קרוב לאזורי זמן באירופה.

במניות, חדשות חשובות יכולות להיחשב כהודעות על רווחי החברה, רווחים, רווחים למניה, תעשייה, נתונים מקרו-כלכליים וכו ‘. במסחר במט”ח חדשות חשובות המשפיעות על השווקים יכולות להיות דקות של הבנק המרכזי ומסיבות עיתונאים של חברים, דוחות אינפלציה גם כן כחדשות ונתונים כלכליים לאומיים ובינלאומיים.

אחד הלקחים הראשונים של סוחרים חדשים הוא שכשמסחרים אתה צריך להישאר מחוץ לשוק במהלך מהדורות חדשות גדולות. עם זאת, לעתים קרובות אנו מוצאים עצמנו נסחרים במהלך החדשות ולרוב זה לא בגלל תאוות בצע. חלקם אוהבים את האדרנלין, חלקם מכורים, אבל רוב הסוחרים בדיוק כמו הרווחים. אחרי הכל, אנחנו בעסק הזה כדי להרוויח כסף והסיכון הוא היבט הכרחי בכך.

מסחר במטבעות כולל תמיד שני מטבעות. כאשר סוחר מתכנן לפתוח תפקיד יש לקחת בחשבון את החדשות הקרובות של המדינה יחד עם כל חדשות בינלאומיות אחרות העלולות להשפיע על הזוג..

לדוגמא, אם תחליטו לסחור ב- AUD / JPY, מלבד הערכת התוצאות האפשריות של החדשות מיפן ואוסטרליה וההשפעה שיש לה על הצמד, עליכם לשקול חדשות חשובות מאירופה, ארה”ב וממקומות אחרים משום ש חדשות עלולות לזעזע את השווקים הפיננסיים. אם היו נתונים כלכליים טובים באמת מסין, הצמד יתכנס כי המשמעות היא שהביקוש למוצרים אוסטרליים עשוי לגדול. היינו יכולים לצפות להיפך אם היו חדשות ממש גרועות מאירופה; זה יזעזע את השוק הפיננסי העולמי והסוחרים ירוצו לשמים בטוחים כמו YEN ו- CHF.

למידע נוסף על אופן סחר במטבעות: שווי הוגן – דרך יעילה למסחר במטבעות

להלן הנתונים והכלכלה החשובים ביותר והשפעתם על מטבע המדינה כאשר המספרים עולים על הציפיות:

  • תוצר -> (+) טוב
  • שיעור אבטלה -> (+) רע
  • אינפלציה (מחירים לצרכן ומפיקים) -> (+) טוב
  • שיעורי ריבית -> (+) טוב
  • מאזן סחר -> (+) טוב
  • מכירות הקמעונאיות -> (+) טוב
  • שירותים וייצור PMI -> (+) טוב
  • תחושת הצרכן והעסקים -> (+) טוב
  • תביעות אבטלה -> (+) רע
  • מכירות בית -> (+) טוב

כעת, לאחר שקבענו את החשיבות של הבנת החדשות וההשפעה שיש לה על המחיר, עלינו ללמוד כיצד להשתמש במהדורות חדשות לטובתנו. ישנן שתי שיטות לשימוש במסחר באסטרטגיית החדשות – לטווח ארוך ולטווח קצר.

סחר בחדשות לטווח הארוך

כאשר אנו מחפשים הזדמנויות מסחר לטווח ארוך על בסיס חדשות כלכליות חשוב לנתח את הנתונים הקודמים ואת הנתונים הנוכחיים. הסיבה לכך היא שלפעמים חדשות נמשכות שבועות של חודשים להיקלט בשוק. אנו יכולים להשתמש בנתונים כדי לראות את התמונה הרחבה יותר ואת ההשפעה שיש לה על המטבע. המגמות לטווח הארוך נוצרות על ידי גורמים בסיסיים, שהם חלקים כלכליים רבים לאורך תקופה מסוימת.

בהתבוננות בתרשים GBP / USD למטה נוכל לראות כי מגמת עלייה החלה להיווצר לפני שנה ומאז היא דרך חד כיוונית. באופן דומה EUR / GBP נמצא במגמת ירידה בערך באותה תקופה. אבל המגמות הללו לא התחילו יש מאין. הנתונים הכלכליים שיצאו מבריטניה בשנתיים האחרונות, או אפילו יותר, אפשרו זאת. רוב הידיעות הצביעו על התאוששות קרובה של הכלכלה הבריטית הרבה לפני שהמגמה החלה להיווצר. אם סוחר היה קורא ומנתח את הנתונים כהלכה, הוא / היא היה קונה את הלירה בקיץ שעבר ומכניס לכיסו כ -2,000 פיפס.

תרשים שבועי של GBP / USD מדגים מגמת עלייה של שנה שאפשר היה לחזות אותה על ידי ניתוח החדשות מחוץ לבריטניה..


תרשים שבועי של EUR / GBP מראה באופן דומה מגמת ירידה שאפשר היה לחזות בהבנת וניתוח החדשות מחוץ לבריטניה..

לפעמים מגמות לטווח הארוך נוצרות על ידי אירוע חדשותי אחד, במיוחד כאשר אותו אירוע הוא משהו שהשוק רגיש אליו באותו הרגע. כך היה כאשר ה- ECB הודיעה כי תרחיב את המדיניות המוניטרית, תקטין את שיעורי רפי ותכניס ריבית פיקדונות שלילית. פירוש הדבר שיותר יורו יציפו את השוק ואנחנו יודעים שכשמשהו עודף הוא הופך להיות זול יותר.

השוק המתין לאירוע זה די הרבה זמן. אנו רואים מהתרשים שלמטה כי היורו נפל בכ -160 פיפס במהלך אותו יום וכ -500 פיפס בסך הכל. היא יצרה מגמת ירידה מאז, ושברה רמה אחר רמה ללא טכנית שמצליחה לעצור אותה.

רק אירוע חדשותי גדול יכול להשפיע על השוק בצורה כזו, המחיר שובר כל רמת תמיכה ששוכבת בדרכו בדרך הארוכה..

סחר בחדשות לטווח קצר

החדשות המסחריות בתוך היום קצת יותר קשות בגלל התנודתיות והפסקות הדוקות יותר. בדרך כלל, 1-2 דקות לפני ואחרי יש מסורי שוט, כשהמחיר נע בטירוף לשני הכיוונים. סחר בחדשות לטווח קצר מחולק למספר אסטרטגיות:

מכירת עליות חדשות רעות – אחת הדרכים היא למכור את השיא אחרי חדשות גרועות מהצפוי או להיפך. לפעמים, גם אחרי נתונים גרועים באמת, המחיר קופץ לכמה שניות או דקות. זה הזמן הטוב ביותר למכור, במיוחד אם זה ברמה גדולה או בהתנגדות. לאחר שיו”ר ה- FED, ילן, לא הצליח לספק את הטאפר ב -18 ביוני, שהוא שלילי בדולר, USD / CAD קפץ 30 פיפס ל -1.09 רק כדי להפוך בירידה של 150 פיפ.

שיא רגעי עוקב אחר חדשות שאמורות לגרום למגמת ירידה, מה שמעיד על הזמן הטוב ביותר ללכת בקיצור.

קנייה אחרי חדשות רעות, בגלל נתונים טובים קודמים, גורמת לזוג ליצור מגמת עלייה. אף שאי אפשר לשלול חדשות נדירות, גרועות מהצפוי, אם כי זה לא ישפיע על התחזית הכללית של המצב. אז אחרי נפילה ראשונית עלינו לחפש לקנות את תגובת הברכיים.

זה קרה לדולר USD / CHF ב- 25 ביוני, כאשר התוצר האמריקני היה הרבה יותר גרוע מהצפוי. הצמד היה במגמת עלייה במשך כחודשיים עם נתונים טובים מאוד, כך שחדשה אחת לא תצליח להרגיז את זה. הצמד נפל כ -30 פיפס מיד ואז הקפיץ חזרה.

חדשות רעות לא תמיד מובילות למגמת ירידה ארוכה, הנפילה יכולה להיות רגעית ואז המחיר מתחיל לדחוף חזרה לרמתו הקודמת.

פריצות למסחר – לפני חדשות חשובות, המחיר לרוב מסתגר בטווח הדוק, ולא בטוח לאיזה כיוון הוא צריך לקחת. תרחיש זה נסחר בצורה הטובה ביותר עם הזמנות ממתינות משני הצדדים – למכור הפסקה למטה ולקנות הפסקה מעל. מומלץ לבצע את ההזמנות הרחק מהטווח, כדי למנוע מסורי שוט. התרשים שלהלן מציג הזדמנות טובה לדולר דולר ארה”ב ב- 23 ביוני, כאשר המכירות הקמעונאיות והמחירים לצרכן לאינפלציה יצאו הרבה יותר מהצפוי.

usdcad-m15.png

מחיר נתקע בטווח לפני הודעת החדשות הגדולות ואז קופץ לפתע לכיוון אחד אחרי שהודעה הידיעה.

ציפייה לחדשות – לא קל לעשות ציפייה לחדשות ולקרוא פעולות מחיר, אבל כמו כל הדברים זה נהיה קל יותר עם הניסיון. בנוסף, יש בו פוטנציאל להיות אסטרטגיה רווחית מאוד.

ב- 1 במאי בשעה 8:30 לפנות בוקר, צפוי הופעת ה- PMI לייצור. קונצנזוס השוק היה לקריאה נמוכה יותר אך עם הנתונים הטובים האחרונים, רוב הסיכויים שהמספרים יעלו על הציפיות. כשנסתכל על הנר של 15 הדולר ב- GBP / USD ממש לפני השחרור, הוא הקפיץ כ- 25 פיפס, מה שהציע שהנתונים יביאו את הציפיות וכך היה. אז קניתי במהלך הקפיצה הזו ונעלתי אותה בהפסקה. ואז הגיעה הידיעה והשאר היסטוריה.

נר ראשון קפץ 25 פיפס, מה שמעיד שהחדשות יהיו טובות מהצפוי.

כך קרה ב- 16 באפריל עם מספרי התוצר. 3 הנרות לפי שעה לפני השחרור היו ממש שוריים, והצביעו על נתונים טובים מהצפוי. אז קניתי באמצע הנר השני וסגרתי קצת רווח לפני מהדורת החדשות. אחרי החדשות זה קפץ עוד 60 פיפס.

כל נר שורי יותר מזה שהיה קודם, הזדמנות נהדרת להרוויח קל.

מסחר בחדשות הוא למעשה לא סתם עוד אסטרטגיית מסחר במט”ח להוסיף לארסנל שלך אלא שיטה אחרת למסחר במט”ח לחלוטין. על מנת לשלוט באופן מלא במסחר במט”ח יש לשלב, כמובן, אסטרטגיות אחרות לסחר במט”ח, הנשענות על טכני ולא על יסודות, ועליך לבצע עסקאות על בסיס כל הנתונים המשולבים יחד..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map