כיצד לסחור במט”ח בסביבה חדשה

אחד הכללים הראשונים שאתה לומד כשאתה מתחיל לסחור במט”ח הוא שעליך למזער ככל האפשר את ההפסדים שלך כדי להגן על ההון שלך. על פי ספרי לימוד רבים בפורקס, על מנת לעשות זאת, עליך להגדיר הפסדי עצירה צמודים יותר, כך שכאשר סחר משתבש, ההפסד שלך הוא מינימלי. זוהי אסטרטגיה טובה להרבה אירועים, אך שוק המט”ח הוא כה מגוון, כי איננו יכולים להיצמד לסגנון מסחר אחד לכל דבר. גם באותו יום פעולת המחיר שונה משעה לשעה הבאה – כך שהעסקאות והיעדים שלנו צריכים להיות שונים גם כן. לפעמים התנודתיות נמוכה וזה בסדר לעצור חזק בתקופות אלה. עם זאת, לפעמים התנודתיות גוברת ועלינו להגביר את עצירותינו גם כן. במאמר זה נסביר מדוע לפעמים זה חכם להיות עצירה רחבה יותר.

לקבלת ייעוץ נוסף בנושא מסחר בשוק הפכפך:

כיצד לסחור באופן רווחי בשוקי תנודתיות – אסטרטגיות לסחר במט”ח

כיצד להפוך את התנודתיות לטובתך – אסטרטגיות מסחר במט”ח

עצור הפסד

האם המטרות שלך רחבות מספיק בכדי להימנע ממספות?

תן למסחר שלך קצת נשימה

בדיוק כמו ג’ו הממוצע שלך, המסחר שלך זקוק לאיזה נשימה. יתכן שיש כמה ויזואליות ברורה ו / או רמות התנגדות או תמיכה חזקות מאוד המגדירות את הסיכון לעסקאות שלנו. עם זאת, אנו יודעים שהמחיר לעולם אינו מכבד את הרמות הללו עד לצנרת, למרות שאנחנו בטוחים ב 99% שהרמה תחזיק והמחיר יתהפך בסופו של דבר. לכן העסק הזה קשה.

1.1420-30 הייתה התנגדות חזקה מאוד עבור EUR / USD, וה- ECB נהיה עצבני כשהמחיר מגיע לרמה זו. חברי ה- ECB צצים בצורה מתואמת בכל מקום בתקשורת עם הערות דובי, ומנסים לדחוק את האירו למטה. אז אתה יודע שהם יעשו כל מה שנדרש כדי להחזיר את המחיר (וזה יהיה בהכרח). אך אינך יכול למכור אותו ב -1.1440 ולהעמיד את תחנתו ב -1.1460 רק כדי להרגיש בטוח, במיוחד כאשר אתה סוחר בתרשימים היומיים או השבועיים.

כפי שניתן לראות בתרשים למטה, המחיר תמיד התהפך כשהגיע לאזור התנגדות זה, אך בשלוש הזדמנויות המחיר הצליח לנקב מעל, והגיע ל -1.1530, 1.1714, במהלך התרסקות שוק המניות הסינית באוגוסט 2015 ו -1.1955 . אז אם היית עוצר ב 60-70 פיפס, היו לך שלוש עסקאות מפסידות בשווי של כ 200 פיפס – אבל זה לא החלק הגרוע ביותר! ההפסד הגדול ביותר היה מאות רבות של פיפס שהיית זוכה אילו היית מגדיל את הפסד.

מט”ח אינו מדע מדויק, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון כאשר אתה מציב את אובדן העצירה שלך, כגון פסיכולוגיה בשוק או הפסקת ציד. כמה פעמים ראינו שהשמות הגדולים בענף לעיתים קרובות מעלים את המחיר מעל או מתחת לרמת התנגדות / תמיכה רק כדי לזעזע את התחנות החלשות?

הסתגל לתקופות הפכפכות

לפעמים השוק הופך לתנודתי ביותר. היינו עדים לקומץ אירועים כאלה במהלך החודשים האחרונים. בדצמבר 2015 נקטה הבנק המרכזי יותר אמצעים בנוגע לתוכנית ההקלות המוניטרית, אך זה היה פחות ממה שהשוק ציפה, ולכן האירו התגייס ל -500 פיפס.

בחודש מרץ השנה, ה- ECB האריכה את תוכנית ההקלות הכספיות שוב. עם זאת, הפעם הצעדים היו קיצוניים והם עלו על ציפיות השוק, אולם האירו זינק ב -400 פיפס! בפברואר, הין צבר יותר מעשרה סנט בכמה ימי מסחר בלבד. אך אחד הימים התנודתיים ביותר שראינו בשנים האחרונות היה 24 באוגוסט 2015, כאשר שוק המניות הסיני התרסק, והעביר גל זעזועים לשוק המט”ח. NZD / JPY איבדה כמעט 11 סנט ביום אחד בלבד.

אלה רק כמה דוגמאות לתקופות הפכפכות הרבות שאנו עדים להן רק בתקופה של שנה. אם היית מציב הפסד עצירה של 100 פיפס, רבים מהמהלכים האלה היו מלקים את העסק שלך די בקלות. כאשר אתה סוחר לטווח ארוך ומכוונת ל -400-500 פיפס, הפסדי העצירה שלך חייבים להיות גם כמה מאות פיפס, כי אתה אף פעם לא יודע מתי ואיפה התנודתיות עשויה להיווצר.


כולנו יודעים עד כמה שוק הפורקס יכול להיות תנודתי וכשאנחנו נכנסים לעסק הזה אנו מודעים לסכנת המשחק. לכן, עלינו להתאים את סגנון המסחר והיעדים שלנו כאשר השוק הופך לתנודתי. אני לא אומר להשתגע ולהניח 1,000 תחנות עצירה כי אפילו זה לפעמים לא מספיק.

במהלך שבעת החודשים האחרונים, USD / CAD היה דוגמה מצוינת לאופן שבו השוק יכול להיות תנודתי בשני הכיוונים. אבל הזמנים השתנו, ולכן עלינו להסתגל. לפני כשלוש שנים הטווח היומי ברוב הזוגות היה 30-40 פיפס בלבד, בעוד שכעת הטווח היומי הממוצע הוא יותר מ 100 פיפס. אז עלינו להרחיב את היעדים שלנו, וזה אומר בהכרח שעלינו לקצץ את גודל הסחר. אם סחרנו בשלושה מגרשים עם עצירה של 40 פיפס, כעת עלינו לסחור במגרש אחד עם עצירת 120 פיפ.

התנודתיות הייתה נמוכה והטווח היומי היה צר עבור מרבית זוגות המט”ח בשנים האחרונות (משנת 2010 עד 2014) ורבים מהסוחרים החדשים זכו לתחושת ביטחון כוזבת. עם זאת, התנודתיות החלה להתרחש בשנתיים האחרונות ולכן עלינו להסתגל לכך ולשנות את אסטרטגיית המט”ח. התנודתיות המוגברת אינה דבר חדש בעינינו. בין השנים 2008 ל -2010 גם התנודתיות הייתה די גבוהה, כך שאנו יודעים ששוק המט”ח משתנה ללא הרף ועלינו לשנות איתו, להציב הפסד עצור רחב יותר ולקחת יעדי רווח. על שלנו דף איתותי מט”ח, הרחבנו את יעדי האותות לטווח הקצר ולטווח הארוך מתחילת השנה שעברה ועד כה הוא הוכיח את עצמו כמוצלח. עליך להרחיב את יעדיך גם כדי להצליח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map