אסטרטגיות סחר במט”ח

מה זה מסחר בתנופה?

כשמדובר באסטרטגיות מסחר בתנועות מט”ח, בהחלט יש הרבה אסטרטגיות מסחר שונות שיכולות להוביל להצלחה. עם זאת, למסחר בתנופה יש יתרון אחד גדול: אינך צריך לעקוב אחר הגרפים מדי יום ביומו.

אל תבינו אותי לא נכון, כל סוחר מצליח מכור איכשהו לטבלאות ובכל מקרה יפקח עליהם, אפילו בזמנו הפנוי. עם זאת, מסחר בתנועות דורש עסקאות ספורות בלבד בחודש, וזו הסיבה שמסחר בתנועות מט”ח נותר אחת השיטות הקלות ביותר (או נניח, ללא מתח) להזמין רווחים ניכרים. מסחר בתנופה מתאר, במהותו, את הפעילות שבין מסחר יומי להשקעה. כסוחר יום, אתה פותח וסוגר מספר עמדות ביום ומחזיק בהן לא יותר מ -24 שעות. זה יכול להיות מורט עצבים ולהשפיע ברצינות על מחזורי השינה שלך. לעומת זאת, למשקיע לא אכפת מתנודות המחירים יותר מדי ומתכנן להחזיק את ההשקעה חודשים רבים, מספר שנים ואפילו עשורים..

סוחר בתנועות מט”ח מחזיק בדרך כלל בפוזיציה ארוכה או קצרה במשך יותר ממפגש מסחר אחד, אך בדרך כלל לא יותר ממספר שבועות או כמה חודשים. האסטרטגיות הכוללות מסחר בתנועות מט”ח נבדלות באופן משמעותי מהאסטרטגיות המיושמות בהצלחה במסחר יום. לפיכך, אציג בפניכם אסטרטגיה ספציפית אחת אשר הוכיחה את עצמה כאמינה מאוד בכל הנוגע למסחר מוצלח בשוק המט”ח עם מסחר בתנופה.

האם אוכל להצליח עם מסחר בתנופה?

כל עוד יש לך סבלנות וביטחון עצמי, אתה תבנה את ההתמדה שבסופו של דבר מובילה להצלחה. עם זאת, ההצלחה אינה סופית. הצלחה היא תוצר לוואי של שיפור עצמי קבוע, חיפוש אחר ידע ויישום שיטות מוכחות תוך ביטול פחד וספקות עצמיים..

למעשה, הצלחת סוחר תלויה במידה רבה בגישה שלו. אם הוא ימצא דפוס אמין מאוד, שנניח שהוא רווחי תשע מתוך עשר פעמים, והוא יפתח עמדות על סמך ציפיותיו, ככל הנראה הוא ישנה את האסטרטגיה שלו לאחר שנכשל פעמיים ברציפות. מבחינה בעייתית, שינוי אסטרטגיות מתמיד נוטה לכישלון. סוחר צריך לעמוד במסלול מסוים, ברגע שהוא מצא ראיות שזה עובד.

מהי האסטרטגיה הטובה ביותר לסחר בתנופה?

למרות ש”האסטרטגיה הטובה ביותר “ככל הנראה לא נחשפת בפומבי, אני עדיין יכול להציג בפניך אסטרטגיה אמינה מאוד שהוכיחה את עצמה כדרך רווחית מאוד לבצע מסחר מתנדבים בהצלחה. אז ללא התייחסות נוספת, בואו נצלול ישר לתוכו.

אסטרטגיית ההצלבה של EMA


אסטרטגיית ההצלבה של EMA כוללת את ה- 50-EMA ואת ה- 200-EMA. כדי לשמור על הפשטות רבה, אנו יכולים להסתכל על הדוגמה הבאה.

תרשים יומי של EUR / USD

אסטרטגיות מסחר בתנועות מט

מה שאתה יכול לראות בתרשים הוא EUR מול USD בתרשים היומי, צמד מסחר אופייני לסוחרי מט”ח. הקו השחור הוא 200-EMA והקו הכתום הוא 50-EMA. האסטרטגיה מאוד פשוטה וקובעת: בכל פעם ש- 50-EMA חוצה את ה- 200-EMA בצורה כזו ש- 50-EMA עולה ומתעלה מעל ל- 200-EMA, אנחנו מדברים על קרוסאובר זהוב, שנחשב לשורי מאוד.

נהפוך הוא, בכל פעם ש- 200-EMA חוצה את ה- 50-EMA בצורה כזו ש- 200-EMA עובר ועובר מעבר ל- 50-EMA, אנחנו מדברים על צלב מוות, שנחשב לדובי מאוד.

כפי שניתן לראות בתרשים לעיל, שני ה- EMA חצו מספר פעמים במשך כמעט חמש שנים. למעשה, שתי ה- EMA חצו שבע פעמים במהלך פרק הזמן הזה.

איך זה עוזר לי במסחר בתנופה?

בהנחה שתמיד תפתח עמדה ארוכה כאשר קרוסאובר שורי קרה ושאתה לא מוכר לפני הופעת צלב המוות, לעולם לא תוכל למכור את החלק העליון או לקנות את החלק התחתון. אבל בואו נהיה כנים, מי מסוגל לעשות את זה בכלל? במה שעלינו להתמקד הוא רווח עקבי עם סיכון מנוהל היטב. למרות שללא ספק תתגעגע לרווחים מסוימים בעת יישום אסטרטגיה ספציפית זו, עדיין תהיה רווחי מאוד. כדי לראות כיצד, אנו יכולים להסתכל על הדוגמה הבאה.

תרשים יומי של EUR / USD

תרשים דולר ארה

מה שאתה יכול לראות כאן הוא אותה תרשים כמו קודם, אך עם רווחי האחוזים בין הקנייה לאות המכירה שנוספו. למעשה היית מרוויח 33 אחוז (בהתאמה 38.5 אחוז) אם היית מיישם אסטרטגיה ספציפית זו. לאחר ההשקעה הראשונה והראשונית שלך, היית מזמין רווח של 20.51 אחוז כאשר הופיע אות המכירה הראשון.

אחרי זה היית קונה ומוכר כמעט באותו מחיר, כלומר במקרה הגרוע יותר היית מאבד את העמלות. ואז, לאחר שאות הקנייה הבא הופיע, היית מרוויח 3.20 אחוזים כאשר צוין אות המכירה הבא. בהנחה שאתה לא רק מוכר אלא גם מקצר את אותו סכום, היית מרוויח 8.77 אחוזים בזמן אות הקנייה הבא שיופיע בתרשים. מאז, היית ברווח של 5.45 אחוזים עד היום, אך בהנחה שאתה מוכר רק כשיגיע צלב מוות, רווח זה עדיין לא יזומן.

תרשים יומי של EUR / USD

מסחר נדנדות יומי של EUR / USD

בהתחשב בכך שצמד המטבעות צבר רק כ- 35 אחוז מלמטה עד לראש טווח הזמן הזה, הוכחה כי אסטרטגיה זו עובדת היטב..

פסק הדין

יש הרבה יותר אסטרטגיות לסחר במט”ח, במיוחד כשמדובר במסחר בתנועות סווינג. עם זאת, אסטרטגיית ההצלבה של EMA שימושית מאוד וניתנת ליישום במסגרות זמן גבוהות יותר, וכתוצאה מכך תדירות נמוכה יותר של פעילויות המסחר. זה עושה את זה עדיף על אחרים, מכיוון שהוא לא רק מאוד אמין ורווחי אלא גם קל מאוד לשימוש. די במספר עסקאות בחודש. אם ברצונך להגדיל את תדירות המסחר, תוכל להחיל את אותה אסטרטגיה בתרשים H4 ולספור באיזו תדירות היא הצליחה בהתנהגות העבר של השוק..

אסטרטגיית המסחר בתנועות קרוסאובר עם EMA היא אסטרטגיית מט”ח מתקדמת, לכן כדאי שתלמד תחילה את היסודות, כגון תמיכה והתנגדויות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map