אסטרטגיית משולשים וטריזים

סקרנו את רוב דפוסי התרשימים הטכניים החשובים בסעיף האסטרטגיה שלנו. עדיין נותרו כמה אסטרטגיות. “משולשים” ו”טריזים “הם שניים מעשרת דפוסי התרשים החשובים ביותר ובמאמר זה נסביר כיצד לסחור בהם. נכון שהם דפוסים שונים, אבל הם דומים מאוד ולכן נלמד את שניהם במאמר אחד.

מלבד אירועים מיוחדים מאוד נדירים, כולנו יודעים שהמחיר לא עולה או יורד בקו ישר. במקום זאת, הוא יוצר מגמות בעקבות סוגים שונים של גלים, כפי שהסברנו ב”אסטרטגיית הגל של אליוט “. במגמת עלייה, הרגל הראשונה עולה ואז מתמזגת לפני שמתחילה את הרגל השנייה, ולהיפך במגמת הירידה.

במהלך תקופת האיחוד, המחיר יוצר משולש או טריז. על מנת לקבל תצוגה טובה יותר, עליך לשנות את התרשימים למסגרת זמן קטנה יותר.

אם אתה סוחר בתרשימים של שעה, כאשר האיחוד מתחיל להתקיים, החלף לתרשימים של 5 או 15 דקות ושרטט קו מגמה המחבר בין החלקים העליונים ואחד אחר המחבר את תחתית טווח המחירים במהלך אותה איחוד. כפי שהשם מציין, משולש נוצר כאשר קווי המגמה העליונים והתחתונים מגיעים לשיאה בנקודה אחת, המגבילה את המחיר ביניהם. ב טריז, המחיר פורץ לשני הכיוונים לפני שני קווי המגמה נפגשים. בתמונות למטה ניתן לראות משולש ונוצר נוצר.

טריז עולה

טריז עולה אסימטרי

משולש יורד

אתה יכול להתחיל לסחור טריז או משולש בזמן שהוא נוצר. כפי שניתן לראות מהתמונה הראשונה, השורה העליונה והשורות התחתונות מספקות התנגדות ותמיכה בהתאמה.

אתה יכול לשרטט את קו ההתנגדות ברגע שהמחיר יצר שתי פסגות ואתה יכול לשרטט את קו התמיכה לאחר שהמחיר יצר שני שפל. השפל השני צריך להיות גבוה יותר מהראשון על מנת להיחשב טריז או משולש. הדרך הפשוטה והברורה ביותר לסחור טריז או משולש היא לסחור בין שתי השורות האלה. אתה בעצם מוכר בשורה העליונה עם עצירה מעל ההתנגדות וקונה בשורה התחתונה עם עצירה מתחת לתמיכה.

אסטרטגיה זו עובדת בצורה הטובה ביותר בתרשימי זמן גדולים יותר, כמו תרשימים יומיים או ארבע שעות, מכיוון שיש יותר מקום בין השורות. בדרך זו יעד הרווח יכול להיות גדול יותר וגם יחס הגמול / סיכון גדול יותר. אם אתה סוחר בתרשימי פרק זמן קטנים יותר, עליך לבחור מתווך עם מרווחים קטנים וביצוע מהיר.

זו אחת הדרכים לנצל את תצורות התרשים הללו, אך הטריזים והמשולשים מפורסמים ביותר כמעידים על פריצות. על מנת לחזות באיזו דרך מתרחשת הפריצה, עלינו לדעת את סוגי דפוסי התרשים הללו. ישנם שלושה סוגים של טריזים ומשולשים: טריז / משולש עולה, טריז / משולש יורד וטריז / משולש סימטרי.


טריז / משולש עולה

בתרשים הראשון למטה, נוצר טריז עולה / יורד לאחר מגמת עלייה. משמעות הדבר היא שהמוכרים תואמים את הקונים, לוחצים את המחיר לטווח הדוק, כך שההפך יכול להיות קרוב. לאחר ההפסקה לחיסרון, אנו רואים שהשורה התחתונה, ששימשה כתמיכה, הופכת כעת להתנגדות. סוחרים מסוימים מוכרים כאשר המחיר שובר את השורה התחתונה ויש שמציבים תחנת מכירה ממש מתחת לשורה זו. אבל כולנו יודעים שבפורקס שום דבר לא עובד בדיוק עד הסוף, ופריצות מזויפות (מזויפות) אינן נדירות. אני מעדיף לחכות עד שהמחיר ייסגר בבירור מתחת לשורה התחתונה ולנסות למכור במעקב. בדרך זו אתה ממזער את הסיכון וממקסם את יעד הרווח. אותו היגיון חל על משולשים.

המחיר יוצר טריז עולה

מחיר שובר את השורה העליונה שהופכת להתנגדות

טריז / משולש יורד

הטריזים והמשולשים היורדים הם ההפך מאלה העולים והופכים תקפים לאחר מגמת ירידה. אז במקום למכור אחרי הפסקה של השורה התחתונה, אתה קונה אחרי שהשורה העליונה מפנה את מקומה. כאשר אתה סוחר בתבניות אלה, יעד הרווח אליו אתה מכוון אמור להיות גדול כמו הרווח שבין החלק העליון לתחתית הטווח הראשון, כפי שמוצג בתרשים השני למטה. הסיבה שאני אומר שהחלק העליון והתחתון הראשון הוא בגלל שיש מקרים שאף אחד משני הקווים של הטריז אינו אופקי, כמו העולה למעלה.

טריז יורד נוצר לאחר מגמת ירידה

לאחר ההפסקה לפוך המטרה גדולה כמו הרווח שבין החלק העליון לראשון.

טריז / משולש סימטרי

במשולש סימטרי תוכלו לסחור בין שתי השורות ואחרי הפריצה

במהלך תצורות אלה, השוורים והדובים מנהלים מאבק מר, עד שבסופו של דבר צד אחד מוותר. לא משנה אם איחוד זה מתרחש לאחר מגמת עלייה או מגמת ירידה. כשמשתמשים בתבניות תרשים טריז או משולש בעלייה ויורדת למסחר, אתה יודע לאיזה כיוון המחיר יעבור לאחר הפריצה, אך טריזים ומשולשים סימטריים אינם נותנים לך כיוון ברור. זה לא אומר שאתה לא יכול לסחור בהם אף; אתה יכול לסחור בהם באותו אופן שבו אתה סוחר טריזים / משולשים עולים ויורדים. אתה קונה ומוכר בזמן שהמחיר קופץ בתוך שתי שורות המשולש. וכמובן, אתה יכול לסחור בפריצה בשני הצדדים על ידי ביצוע קנייה עצירה או הזמנת מכירת עצירה מעל ומתחת למשולש.

באופן אישי מתחשק לי לפתוח עסק לאחר שהמחיר יישמר ובדיקה מחודשת של אחת השורות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map