banner
banner

רמות תמיכה והתנגדות

דרך טובה להבין תמיכה ומסחר בהתנגדות היא לדמיין אדם שמנסה לעבור גדר מוצקה החוסמת את דרכו. למרות שהוא ימשיך לחפש מעבר לאורך החלק החיצוני של הגדר, אין אחד זמין. בעולם המסחר הפעיל הגדר דומה לאינדיקטור טכני המכונה תמיכה והתנגדות.

מה זה תמיכה ומסחר בהתנגדות?

סחר בתמיכה והתנגדות הוא גישה לשוק בו תחומים טכניים ייעודיים נתפסים כנקודות מחלוקת. סביר להניח שהמחיר יעבור באזורים אלה ללא מגבלות – דרכו תערער. 

התנגדות היא סתימה עליונה המופיעה בסוף מגמה שורית. זה מייצג את הנקודה שבה המוכרים עולים על מספר הקונים והמחיר מתחיל לחזור אל החיסרון. לעומת זאת, חסימה נמוכה יותר המופיעה בסוף מגמה דובית מכונה תמיכה. כשהמחיר הגיע לנקודה זו, השוק הגיע לשפל זמני ויחל לעלות – לפחות בינתיים.

אסטרטגיית מסחר תמיכה והתנגדות

כפי שניתן לראות בתרשים לעיל, היתרון הגדול של רמות תמיכה והתנגדות הוא בכך שניתן להבחין בהן בקלות. הם אינם דורשים מיומנויות אנליטיות גבוהות ומתאימים לסוחרים מיומנים ומתחילים כאחד. זכור כי הרמות המשמשות במסחר תמיכה והתנגדות אינן מדויקות, אלא כלליות. לא ניתן לקבוע את הנקודה המדויקת בה הם מתרחשים.

כמו כן, המחסומים שנוצרו על ידי רמות תמיכה והתנגדות אינם נמשכים לנצח. תפקידנו כסוחרים פעילים הוא להחליט באילו רמות אנו יכולים לסמוך ואילו יש סבירות גבוהה להיות לא חוקיים. כלל אצבע טוב המשמש באסטרטגיות תמיכה והתנגדות רבות במט”ח הוא שרמות המוכיחות את יעילותן שלוש פעמים ברציפות מהימנות יותר מרמות חדשות..

אסטרטגיות תמיכה והתנגדות במט”ח

נחזור לאיש שלנו שמנסה לעקוף גדר. אם בשלב מסוים הוא יצליח לעבור, הוא עלול למצוא את עצמו תקוע בצד השני. בהתאמה, רמת התנגדות, לאחר שנפרצה, יכולה להפוך לרמת תמיכה. מערכת יחסים זו מתקיימת גם בתחום התמיכה, מכיוון שהמוכרים השתלטו על השוק.

חשוב לזכור שזה לא מדע מדויק. עם זאת, עם הבנה בסיסית של דינמיקה בשוק וניתוח טכני, לשיטה זו יש סבירות גבוהה מאוד להצלחה. דוגמה לתמיכה והתנגדות במט”ח ניתן לראות בתרשים למטה:

עקוב אחר אסטרטגיית המט

בין כל המערכות המיושמות במט”ח, אסטרטגיית המסחר בתמיכה והתנגדות מדורגת בחמישייה הראשונה. גישות טכניות נפוצות אחרות כוללות את קו המגמה, ממוצעים נעים, פמוטים ופעולת מחיר. סוחרי מט”ח נוטים להשתמש במדדים חזותיים מאוד ולא מורכבים מדי שקשה לעקוב אחריהם.

קל מאוד לעקוב אחר מדדי תמיכה והתנגדות במט”ח. אתה פשוט מצייר קו שבו אתה רואה שני צמרות ותחתונים או יותר אשר דחו בעבר את המחיר. בפירוט התרשים שלעיל, המחיר ניקב את רמת ההתנגדות פעמיים אך מעולם לא נסגר מעליו.

כאמור, תמיכה והתנגדות במט”ח איננה אסטרטגיה מדויקת ואף מדד אינו מדויק עד פיפ אחד. זכור שכאשר אתה משתמש בגישת תמיכה והתנגדות לניתוח פעולת מחיר, עדיף להציב יעד עצירה או רווח כמות סבירה של פיפס מעל / מתחת לרמת המחיר הספציפית..

פריצה מעל / מתחת לרמות התמיכה והתנגדות

שוב הגיע הזמן לחזור לאיש שלנו ולגדרו. במקרה שהוא רץ מהר יותר כדי לפרוץ את המחסום ומצליח, סביר להניח שהוא יתקע בצד השני – אולי עם רגליים שבורות!

עם זאת, המצב ימשיך להתפתח. אם האיש מסוגל, הוא ימשיך לנוע כדי להתנגד להשפעת הגדר וכל גורם אחר שיעכב את התקדמותו. ניתן להחיל את אותו המצב גם במט”ח. כאשר רמת תמיכה / התנגדות חשובה נשברת, המחיר ממשיך לנוע בצד השני. אם המוכרים שוברים רמת תמיכה, הקונים מתייאשים ומפסיקים לקנות. במהלך הפעולה, יותר מוכרים נערמים ונמשכים למומנטום הדובי. אם הרוכשים מחליטים להתחיל גם למכור, הירידה מואצת באופן אקספוננציאלי.

רמת תמיכה שבורה

כאשר רמת תמיכה נשברת, הירידה מואצת

כפי שניתן לראות בתרשים לעיל, רמת התמיכה החזקה בעבר ב- 1.16 ב- USD / JPY נשברה סופית. אז, אסטרטגיית המט”ח הנכונה היא לסחור בהפסקה. במקרה זה, המסחר בהפסקה נועד למכור כאשר רמת התמיכה של 1.16 נפלה.

אסטרטגיית המסחר בתמיכה והתנגדות היא מתודולוגיה חשובה מאוד, הנמצאת בכל המט”ח. זה עובד טוב וזה מאוד פשוט. שתי התכונות הללו מספקות לסוחרים הזדמנויות קבועות להשיג רווחים יפים תוך שמירה על סיכון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me