banner
banner

קרקוף מט”ח

מספר רב של סוחרים חדשים בשווקים מוצא את הרעיון ליישם אסטרטגיית מסחר בקרקפת מושך. שווקי מטבע, הון וחוזים עתידיים הם יעדים בשלים לסקליפים שאפתנים. כשוק הגדול בעולם, המט”ח הוא מקום פופולרי בקרב סוחרים לטווח קצר וארוך טווח כאחד.

בשל לוחות הזמנים הדחוסים שלה, אסטרטגיית הקרקפת מט”ח נחשבת לגישה ‘תוך-יום’ לשווקים. זה מאפשר לסוחר מצליח להרוויח הרבה כסף כמעט ללא זמן בכלל. בנוסף, מדובר באסטרטגיה יחסית בסיכון נמוך שיכולה להניב רווחים גדולים מאוד.

אומנם אסטרטגיית המסחר הקרקפתית האופיינית נחשבת לסיכון נמוך, אך היא נשענת על קשב של סוחרים וניתן לפגוע בה בקלות אם רגשות מפריעים לביצוע ללא רבב. סוחרים שבוחרים להשתמש בה הם מתרגלים של אסטרטגיה זו חייבים לשים לב מקרוב לשוק ולהפגין משמעת יוצאת דופן. משימות אלה מודגשות בשעות המסחר השיאיות ביום.

מה זה א אסטרטגיית קרקוף במט”ח?

אסטרטגיית קרקוף מט”ח מסתמכת על הצבת מספר גדול של עסקאות לטווח קצר מאוד במגוון רחב של זיווגי מטבע. לכל סחר בפני עצמו אין פוטנציאל להכניס כסף גדול. עם זאת, כאשר לוקחים אותם באופן קולקטיבי ומשוחקים בצורה נכונה, הרווחים הקטנים יכולים להסתדר מהר מאוד. עם מספר עצום של עסקאות שנפתחות ונסגרות כל הזמן ונמשכות רק כמה שניות או דקות, רווחים יומיים גדולים אפשריים.

התרשימים המומלצים לשימוש בכל אסטרטגיית מסחר בקרקפת הם תרשימים של דקה וחמש דקות. יש סוחרים שמשתמשים גם בתרשימים של 15 דקות, אך כל דבר שנמשך מעל 15 דקות אינו נחשב לקרקפת. התבונן בדוגמה של אסטרטגיית הקרקפת במט”ח בתרשים שלמטה (תרשים GBP / JPY 1 דק ‘):

אסטרטגיית הקרקפת

לא לכל הסוחרים תהיה הצלחת קרקפת מכיוון שהיא מצריכה מיומנות ספציפית מאוד, חשיבה והרבה משמעת עצמית. למתחילים אסור לנסות את אסטרטגיית המסחר בקשקפת עד שהם צברו ניסיון. סוחרים שמתקשים לשלוט ברגשותיהם צריכים לעבור גם להיות מדרגנים ולהתמקד בעסקאות ארוכות ובטוחות יותר. מלאי עצמי מקיף הוא תרגיל שימושי לביצוע לפני ההחלטה על גישה מסחרית סופית.

באמצעות אסטרטגיית המסחר בקשקפיות, סוחר מסוגל למצוא הזדמנויות סחר מהירות במהלך היום מבלי לבלות את כל היום מול המחשב. זמן אופטימלי ליישום אסטרטגיית הקרקפת מט”ח הוא כאשר השוק האירופי והאמריקאי פתוחים. זה קורה מדי יום בשעות הבוקר של השוק האירופי.

היתרונות והחסרונות של א אסטרטגיית מסחר לקרקפת

כל אסטרטגיית מסחר מוגדרת בבירור כוללת אוסף של יתרונות וחסרונות. לכן כל התחום נקרא מסחר – משהו ניתן בתמורה למשהו אחר. להלן כמה מהיתרונות והחסרונות העיקריים לתרגול אסטרטגיית מסחר בקרקפת.

יתרונות:

  1. קשקוש כרוך בסיכון נמוך למדי, עם הפסדים מינימליים לכל סחר.
  2. ההזדמנויות רבות במהלך היום. במיוחד כשמדובר בביצוע אסטרטגיית הקרקפת מט”ח. מספר עצום של זוגות מטבעות הופכים את מציאת המסחר ליסודי.
  3. קרקוף מאפשר גיוון בשווקים, שכן אתה סוחר בכמה שווקים שונים בבת אחת.
  4. הקרקפת יכולה להיות רווחית גם אם אתה סוחר רק סכום קטן בכל יום.
  5. עם הזמן הרווחים מצטברים ויכולים להגיע לערך רב.

חסרונות:

  1. קרקוף דורש תשומת לב מרבית של סוחר. על הסוחר להיכנס ולצאת ממגוון עסקאות במהירות לאורך שעות השוק.
  2. בקשקשות, יש להתעלם מרגשות מכיוון שהם יכולים להפריע לקבלת החלטות הגיוניות והגיוניות.
  3. סוחר חייב להיות מסוגל להתמודד עם לחץ רב בעת שימוש באסטרטגיית המסחר בקשקפת.

אילו מתווכים מומלצים לקרקפת?

הדבר החשוב ביותר בקרקפת הוא כי עסקאות מתבצעות במהירות רבה מכיוון שהם לרוב מסתמכים על מסגרות זמן של דקה בלבד. זה מאוד חשוב לבחור מתווך שיוכל לבצע עסקאות בזמן אמת כדי לא לפספס את ההזדמנות.

חשוב גם לבחור מתווך שמציע מרווח נמוך. זהו היבט מכריע ביישום כל אסטרטגיית הקרקפת מט”ח. מאחר שקרקפת נשענת על פתיחה וסגירה של עסקאות רבות לאורך זמן קצר, פריסה גבוהה תשאיר רווחים קטנים מאוד עבור הסוחר ולא יהיה שווה את הזמן או האנרגיה.

בבחירת מתווך לקרקפת, חפש מתווך שיכול להתמודד עם מסגרות זמן קצרות ביעילות ואשר מאוד תחרותי בהצעת פריסה נמוכה. טכנולוגיה חדשה המוצעת על ידי ECN Brokers מאפשרת התפשטות המתחילה ב 0 פיפס. עמלה קטנה משני הצדדים מחליפה את הפריסה, ובכך הופכת שיטה זו למתאימה יותר לכל אסטרטגיית הקרקפת מט”ח. ניתן להשתמש בתכונות אלה ותכונות אחרות עם מתווכים מסוימים כגון XM.COM ו- Markets.com אשר מצוידים היטב לסייע ביישום אסטרטגיות הקרקפת..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me