רמות אופקיות

רמות אופקיות הוא אחד הרעיונות הפשוטים ביותר אך השימושיים להפליא במסחר במט”ח. רמות אופקיות הן בסיסיות ברובם אסטרטגיות מסחר במט”ח ולעזור לנו בניתוח תרשימים. עם זאת, הם יכולים לשמש גם בעצמם כאסטרטגיה ולא רק ככלי לאסטרטגיות אחרות. על ידי צפייה בשינויי המחיר הברורים ביותר וציור הרמות האופקיות שלהם אנו יכולים לבצע עסקאות מוצלחות. בהבנה מלאה של הרמות האופקיות של תרשימים מורכבים יותר נוכל לזהות מגמות שאחרת היינו מפספסות.

חשיבות הרמות האופקיות

מרבית הסוחרים רואים רמות אופקיות חשובות לא פחות מפעולת מחירים, שהיא הליבה למסחר במט”ח. ניתוח השילוב של שינוי המחיר והרמות האופקיות יכול לאפשר לנו להבין את המגמה ולחזות לאן השוק יגיע הלאה. אף על פי שרמות אופקיות הן אסטרטגיית מסחר במט”ח בסיסית ביותר, סוחרים מפורסמים ומנוסים רבים כמו ג’סי ליברמור, וורן באפט וג’ורג ‘סורוס אישרו שהם משתמשים בה כבסיס לרבים מהאסטרטגיות שלהם..

למידע נוסף על אופן קריאה וסחר בפעולת המחיר – אסטרטגיות מסחר במט”ח

רמות אופקיות עוזרות לנו לאתר אזורים מרכזיים בתרשים שבהם עשוי להתרחש שינוי במגמה. זה יכול לעזור לנו כאשר אנו מחליטים היכן לעצור, או כאשר אנו רוצים להיכנס למסחר אך איננו יודעים את הזמן הנכון לעשות זאת. תזמון מדויק יכול להיות קריטי ברבים מאסטרטגיות המסחר במט”ח וניתוח מדוקדק של הרמות האופקיות יכול לעזור לנו למצוא את התזמון הנכון ולבצע עסקאות טובות. יש לזכור כי רמות אופקיות עשויות להיות הבסיס לאסטרטגיות רבות, אך כשלעצמה, זה בדרך כלל לא מספיק ויש להשתמש בה בשילוב עם אסטרטגיות אחרות לסחר במט”ח..

רמות אופקיות ו’נקודות נדנדה ‘

הדרך הטובה ביותר להשתמש ברמות אופקיות לטובתנו היא על ידי ניתוח נקודות הנדנדה. נקודות נדנדה הן נקודות בהן המגמה משתנה, ועל ידי סימון רמות אופקיות בנקודות אלה אנו יכולים למצוא מחירים שבהם עשוי להיות שינוי במגמה. האיור שלהלן מראה בבירור כיצד אנו יכולים להשתמש ברמות אופקיות לטובתנו.

שימו לב כיצד לנקודות הנדנדה יש ​​נטייה לחזור על עצמן. רמות תמיכה יכולות להפוך לרמות התנגדות ולהיפך. על ידי סימון הרמות האופקיות בתרשים נוכל לחזות מתי נקודת התנופה הבאה תתרחש ולהיכנס / לצאת מעסקאות בזמן המושלם. העיגולים הכחולים בתרשים הם הנקודות שהיינו צריכים לשים לב אליהם מתקדמים. אלה נקודות הכניסה הברורות ביותר, ועל ידי הבחנה בהן היינו נותנים יתרון לכל אסטרטגיה בה בחרנו להשתמש.

אסטרטגיית רמות אופקיות

רמות אופקיות ושווקים נעים

רמות אופקיות שימושיות מאוד גם בשווקים עם טווח. שווקים עם טווח הם שווקים שבהם למחיר יש גבולות עליונים ותחתונים ברורים מאוד שהמחיר אינו חוצה. על ידי צפייה במחיר כשהוא מתקרב לאחד הגבולות אנו יכולים לחזות בדיוק רב לאן המחיר יטבע בהמשך. כמו תמיד, המחיר יכול להיות בלתי צפוי ועשוי לפרוץ את הגבול בדיוק כאשר אנו מחליטים להיכנס למסחר, אך בסך הכל אסטרטגיה זו מאוד אמינה ובטוחה. האיור שלהלן מציג דוגמה לשוק תחום טווח.

שימו לב איך המחיר קופץ הלוך ושוב בין שני גבולות מאוד ברורים. על ידי סימון גבולות אלה כרמות האופקיות שלנו אנו יכולים להשתמש בהם לטובתנו. חכו שהמחיר יתקרב לאחד הגבולות כדי לעשות מהלך. מכיוון שאנו יודעים שהמחיר לא צפוי לחצות את הרמה האופקית בגבול, אנו יכולים להיכנס למסחר, בציפייה שהמגמה תעבור, והמחיר יחזור מהרמה האופקית..

אם המחיר היה מתקרב לגבול העליון, צפה שהמגמה תהיה דובית והמחיר יירד ואם המחיר היה מתקרב לגבול התחתון צפה למגמה שורית ולשינוי מחירים עולה. קל מאוד לבחור ברמות סיכון ותגמול בשוק מסוג זה. רמת הסיכון צריכה להיות בדיוק מעל או מתחת לגבול ממנו נכנסת לסחר ורמת התגמול צריכה להיות בגבול ההפוך משוק הטווח..

חשוב לזכור כי מדובר בשלוש אסטרטגיות מסחר במט”ח בלבד אשר מבוססות על ניתוח טכני של התרשימים. יש שם עשרות אסטרטגיות ייחודיות. חלקם לטווח ארוך וחלקם לטווח קצר. חלק מאסטרטגיות המסחר במט”ח כרוכות בסיכון רב בעוד שאחרות כמעט נטולות סיכון. אסטרטגיות מסוימות מבוססות על הבנה מעמיקה של האירועים הכלכליים הנוכחיים ואילו אחרות מבוססות על ניתוח טכני של השוק והמגמות. הרשימה אינסופית ומגוונת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map