banner
banner

כיצד לקרוא ולסחור פעולות מחיר במט”ח

מסחר במט”ח יכול להיות קשה או קל כמו שאתה רוצה שיהיה. אינדיקטורים ואסטרטגיות יכולים להקל על המסחר בהרבה. היכולת לקרוא ולהבין פעולות במחירי מט”ח היא אחת הדרכים השימושיות ביותר לסחר במטבעות.  

ניתוח פעולות מחיר הוצג לראשונה על ידי צ’רלס דאו, שהניח את היסודות לניתוח טכני מודרני. מאז הקמתו, הוא פותח והתקדם להפליא. הבנת פעולת מחיר נותנת לך יתרון נוסף שאתה צריך כדי לעבור את שורת הרווח. זו אחת הסיבות שיותר ויותר סוחרי מטבעות מעוניינים להשתמש באסטרטגיית פעולות מחיר במט”ח כאחד הכלים העיקריים שלהם לקבלת החלטות מסחר.

מכיוון שסחר בפעולות מחיר אינו מנבא את העתיד כמו אינדיקטורים רבים אחרים, הוא לעולם אינו משקר; זה יגיד לך איך השוק יתנהג בטווחי זמן שונים ותקופות של תנודתיות.

המחיר תמיד נכון - הוא אף פעם לא משקר.

המחיר תמיד נכון – הוא אף פעם לא משקר

מהי פעולת מחיר?

פעולת מחיר היא התנודה במחירו של מכשיר פיננסי, בין אם מדובר במניות, בסחורות או במטבעות. על מנת לחזות את תנועות המחירים העתידיות, יש צורך לצפות בתנודות בתמחור די הרבה זמן. זהו חלק בלתי נפרד מהבנת האופן שבו המחיר מגיב לאירועים כלכליים או לרמות טכניות מסוימות.

בעבור סוחר מטבע חסר ניסיון, תנועת פעולות מחיר במט”ח עשויה להיראות כאוטית. אנשים שונים מפרשים את זה בדרכים ייחודיות, ורבים שוקלים למצוא אסטרטגיית פרודוקטיביות למחירי מט”ח כמשימה חמקמקה. עם זאת, ניתן לקרוא פעולות מחיר בקלות באמצעות הכלים הבסיסיים לניתוח טכני. תצורות פמוטים, חוזק מעקב חוזר, נרות רחבים, דפוסים בולעים, דוג’ים, סיכות ונרות בעלי טווח צר הם רק כמה דוגמאות לברומטרים פעילים של מחירים במחירים.

מסחר בפעולות מחיר פירושו שאתה קורא / מנתח התנהגות מחירים בעבר או בהווה על מנת לבנות תוכנית מסחר לעתיד. ניתן לחלק את האסטרטגיות המבוססות על ניתוח פעולות מחיר לשתי קבוצות:

  • אסטרטגיות בהן אתה צריך להתבונן בתנודות המחירים ברציפות על מנת לזהות נקודת כניסה / יציאה לשוק
  • אסטרטגיות בהן אתה צריך להסתכל על תנועת המחירים בעבר בתרשים ולכמת הזמנה בהמתנה

כל דרך שימושית בבניית אסטרטגיית פעולה חוקית של מט”ח.

בניית אסטרטגיית פעולה למט”ח: איתור רמות נדנדה

כאשר צמד מטבעות עוקב אחרי מגמה, הרבה יותר קל לסחור במגמה אם אתה מזהה את רמות הנדנדה / המעקב החוזרות. המחיר לעולם לא עולה ויורד בעקבות קו ישר. במקום זאת, זה מגדיל את הרגל במהלך מגמת עלייה לפני שהוא עושה מעקב חוזר כדי להתחיל את הרגל הבאה. מומלץ לזהות היכן תסתיים הנסיגה או שהרמות הנמוכות של התנודה ייפלו במהלך מגמת עלייה. זה מזהה נקודת מחיר אידיאלית לביצוע הזמנת רכש בהמתנה.

ראשית, עליך לזהות לאיזה אינדיקטור המגמה נשענת. האם זה קו מגמה? האם זה ממוצע נע? רמת פיבונאצ’י? אם המגמה עוקבת אחר דפוס פיבונאצ’י אז עליך לזהות את רמות פיבונאצ’י. זה יעזור לך למצוא את רמות התנופה / החלפה מכיוון שמספרי פיבונאצ’י משמשים כתמיכה / התנגדות.

כפי שניתן לראות מהתרשים השבועי GBP / USD להלן, מספרי פיבונאצ’י סיפקו שלוש הזדמנויות מסחר לכיוון המגמה ושתי הזדמנויות מסחר נוספות בכיוון המגמה הנגדית..

רמות נדנדה על בסיס מספרי יחס הזהב של פיבונאצ'י.
רמות נדנדה על בסיס מספרי יחס הזהב של פיבונאצ’י

כאשר פעולת מחיר המט”ח נשענת על קו מגמה או ממוצע נע, אינדיקטורים אלה דוחים את המחיר כאשר הוא נוגע בהם, מתנהגים כנדנדה ברמות נמוכות במגמת עלייה או להיפך במגמת ירידה..

לא תמיד חוזק המגמה יהיה זהה לאורך כל הקורס. כאשר המגמה חלשה יותר, עליכם להשתמש בממוצעים נעים תקופתיים גדולים יותר או בקווי מגמה נוטים פחות כדי ליצור אסטרטגיית פעולות מחיר למט”ח. כאשר המגמה עולה בקצב, עליכם להשתמש במוסמכי התקופה הקטנים יותר או בקווי המגמה הנוטים יותר כמתנדנדים ברמות נמוכות / גבוהות.

כפי שניתן לראות בתמונה למטה, כאשר המגמה חזקה יותר, ה- 20-MA משמש כהתנגדות למחיר, וכאשר המגמה מאבדת כוח, ה- 50 MA הופך לקו דחיית המחירים..

רמות נדנדה על בסיס 20 ו- 50 MA.
רמות נדנדה על בסיס 20 ו- 50 תואר שני

ניתוח ברמת נדנדה

לאחר זיהוי רמות הנדנדה, עליך לבצע ניתוח סיכון / תגמול של המעקב הנוכחי. אתה אף פעם לא יודע כמה זמן המגמה תימשך, לכן בעת ​​רכישת הנסיגות / הנדנדות עליך למקם את רווח הכניסה ליד החלק העליון של התנודה הגבוהה האחרונה. אך אם המגמה מבוססת על קו מגמה או ממוצע נע (MA), עליכם לבדוק עד לאן הגיע השיא האחרון. האם זה מספיק רחוק כדי לתת לך יחס סיכון / תגמול טוב, ובכך להצדיק עסק אפשרי?

יש גם סבירות גבוהה יותר שהסחר שלך יצליח אם יש כמה נרות בראש הנדנדה האחרונה. עם זאת, אם ישנם נרות רבים בחלק העליון זה אומר שהתנגדות חזקה מאוד מכיוון שהיא ניסתה פעמים רבות לשבור מעל לרמה זו אך נכשלה. לכן, בטוח יותר להיכנס כשיש פחות נרות בחלק העליון.

בתרשים למטה אנו יכולים לראות כי המחיר נשבר בקלות מעל לראש הנדנדה האחרונה שהייתה עשויה משני נרות בלבד. אנו יכולים גם לראות כי בהזדמנות השנייה, כאשר החלק העליון עשוי מספר נרות, פעולת מחיר המט”ח לא הצליחה להישבר מעליו..

ככל שיותר נרות בחלק העליון, כך ההתנגדות חזקה יותר.
אסטרטגיית פעולות מחיר במט”ח: ככל שיש יותר נרות בחלק העליון, ההתנגדות חזקה יותר

חוזר על חוזק

לאחר שזיהיתם רמות נדנדה במגמה, עליכם לגלות עד כמה החזרות חזקות. אם אנו מתכננים לקנות את המסלול החוזר במגמת עלייה, אנו רוצים שהוא יהיה חלש מכיוון שמיחזור חוזר חזק עשוי להעמיק את המחיר ולהביא לאובדן העצירה. למעשה, נסיגות חזקות הופכות לעיתים קרובות להיפוך מגמות מכיוון שהשורים נבהלים, וסוגרים את עמדותיהם הארוכות לאחר שהוזל מספר אזורי תמיכה. לכן עלינו לראות כיצד המחיר מכבד את המדד שמבוססת המגמה עליו.

אם המחיר ניקב בעבר את קו המגמה או את התואר השני, פירוש הדבר שהנסיגות חזקות למדי. במקרה זה, עדיף להתרחק מכיוון שההיפוך עשוי להתרחש בכל עת. עלינו לראות גם כמה מהר התהפך המחיר בעבר. אם בעבר הנסיגה של המחיר התהפכה במהירות מבלי להיצמד לקו המגמה או ל- MA, אז לשור יש תיאבון לסיכון והנסיגה חלשה. לכן, זה בטוח לקנות בחזרות.

התרשים שלהלן מציג שני שלבים במגמת פעולות שער החליפין של מט”ח: בשלב הראשון, המחיר מכבד את ה- 50 MA שעליו נשענת המגמה. המחיר מתהפך בכל פעם שהוא נוגע או מתקרב לתואר שני. הנסיגות חלשות, וזה בטוח למכור. בחלק השני, המחיר מפר את ה- 50 MA בבירור בצהוב. למרות שזה חוזר מתחתיו, לא מומלץ למכור את הנסיגה יותר מכיוון שהמגמה עשויה להתהפך בכל עת, לאחר שהנסיגה מתחזקת. אנו רואים כי מגמת הירידה אכן הופכת בהמשך.

ככל שהמעקב החוזר יותר, כך המגמה חזקה יותר.
החלש יותר, המגמה חזקה יותר

אסטרטגיות פעולות מחיר נוכחיות: זמן דחייה

זו אסטרטגיה ראשונית של מחיר מט”ח. זה חיוני למסחר מכיוון שזמן הדחייה מראה לנו כמה מהר דוחות מסוימים דוחים את המחיר.

לאחר מספר ניסיונות ב 1.0930-55, התרשים EUR / USD להלן נותן רושם של דחיות מהירות בגלל הפתילים הארוכים. למען האמת, יתכן שזה לא המקרה. המחיר אולי נשאר בחלק העליון של הפתיל כמעט כל הזמן, רק כדי לרדת ברגע האחרון לפני סגירת הנרות. לכן עליכם להתבונן במחיר בזמן אמת על מנת לראות כמה מהר הוא התהפך מלמעלה. זה קצת לוקח זמן, אבל אתה צריך להתאמץ להצליח בעסק הזה. אם המחיר רק עולה לראש לרגע ואז מתהפך במהירות חזרה למטה, המשמעות היא שהרבה מוכרים מחכים למכור ברמה זו. זה הופך אותו להתנגדות חזקה מאוד, ובכך למקום בטוח מאוד לפתיחת עמדת מכירה.

אתה צריך להתבונן במחיר כדי לראות כמה מהר המחיר הופך מלמעלה.

אתה צריך להתבונן בפעולת מחיר מט”ח מקרוב כדי לראות כמה מהר המחיר הופך מלמעלה

נרות מנוגדים גדולים / דוג’י / סיכה / פטישים

תצורות תרשים פמוטים הן אסטרטגיות עדכניות למחיר המחייבות אותך להתבונן במחיר ולסחור תוך כדי התבנית. זאת בשונה מאסטרטגיות פעולות מחיר קודמות בהן עליך לזהות את התנודה ברמות נמוכות / גבוהות ולהשאיר הזמנת מכירה / קנייה בהמתנה.

במהלך מגמה, נרות עשויים להיות בגדלים וצורות שונות. עם זאת, כאשר מגמה עברה את דרכה, אחד הסימנים להיפוך קרב הוא נר גדול מנוגד. לעתים קרובות למדי בסוף מגמה אנו רואים נר גדול מתרחש לכיוון המגמה ואחריו נר מנוגד בגודל דומה. מה זה אומר? המשמעות היא שהדובים במגמת ירידה עברו אחרון ברמה, ודחפו את המחיר עוד יותר. בתגובה, השוורים קופצים ישר פנימה ולוקחים מחיר לרמה בה נפתח הנר הקודם. המשמעות היא שהקונים התאימו סוף סוף למוכרים. במקרה זה, המוכרים הוסיפו עוד מכנסיים קצרים או הרוויחו את אלה שכבר היו פתוחים. שתי הפעולות הללו הובילו למהפך מגמה.

אותו היגיון חל על דוג’ים, סיכות ופטישים. במקרה של מגמת ירידה, כאשר הנר הנגדי גדול מהקודם, הדפוס נקרא דפוס בולע שורי. זהו סימן חזק של היפוך מגמה בהמתנה מכיוון שהקונים גברו על המוכרים. עקוב מקרוב אחר פעולות מחיר המט”ח כאשר אתה רואה שאחד הדפוסים הללו מתרחש. ואז התכונן לקנות או למכור מכיוון שההיפוך מתרחש ממש לפניך.

נר בולע דובי מוביל להיפוך מגמה.

נר בולע דובי מוביל להיפוך מגמה

נרות טווח צר

כאשר המחיר נע בטווח צר הוא יוצר נרות קטנים. בהזדמנויות כאלה, הקונים והמוכרים עדיין לא החליטו לשחרר את עמדותיהם לאחר שהשיגו רווחים קטנים. כשזה קורה אתה צריך להתבונן במחיר, כי דפוסים אלה מובילים לכמה מהלכים נפיצים ואתה לא רוצה להיעדר כשזה קורה.

לאחר שצד אחד מחליט על דעתו ושובר את הטווח, ולו במעט, האחרים נבהלים ומסירים את כל ההזמנות. כך נוצר חור נזילות המאפשר למחיר לנוע בכיוון ללא התנגדות. ניתן לבצע שתי עסקאות מתבנית זו; או היכנס מיד כאשר מתרחשת הפריצה לטווח הצר ו / או הזן שוב כאשר המחיר חוזר לאחור כדי לבדוק את הטווח.

נרות בעלי טווח צר הולכים לעיתים קרובות בעקבות מהלכים גדולים.
נרות טווח צר עוקבים לעתים קרובות על ידי מהלכים גדולים

תחילת העבודה עם פעולות מחיר במט”ח

אלו הן כמה מהשיטות הנפוצות ביותר להבנה, קריאה וסחר המבוססות על פעולת מחיר. סחר בפעולות מחיר אומר לך את הלך הרוח של השוק וכיצד רגשות אנושיים בסיסיים, כמו פחד ותאוות בצע, מתרחשים במסחר במט”ח. זה מראה את הרמות החשובות שבהם לקונים או למוכרים אין את האומץ לקחת את המחיר מעל או מתחת.

סחר בביצוע מחירים, בשילוב עם כמה אינדיקטורים אחרים, יכול להיות דרך רווחית מאוד לעסוק בשווקים. אנו מקווים שהאסטרטגיות המוסברות במאמר זה יסייעו לך לזהות כמה הזדמנויות מסחר טובות ולמלא את חשבון המסחר שלך בשפע של פיפס ירוקים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me