banner
banner

מחוון פיבונאצ’י

אסטרטגיית המסחר של פיבונאצ’י היא אחת האסטרטגיות הטכניות המוכרות והנפוצות ביותר לטווח הארוך במט”ח. היא מנסה למקם את פעולת המחירים בהקשר הנכון באמצעות רצף פיבונאצ’י, ייצוג קרוב ל”יחס הזהב “ההיסטורי. מספרי פיבונאצ’י משמשים לא רק בשווקים הפיננסיים אלא מיושמים גם בפיזיקה, גיאומטריה, הנדסה ואמנות.  

בזירת המסחר במט”ח, ישנם שימושים רבים במבנה המתמטי הייחודי הזה. אסטרטגיית המסחר המסויימת של פיבונאצ’י תלויה בתופעה המכונה “נסיגה”. כדי להבין באופן מלא כיצד פועלים נסיגות, עלינו לדון תחילה במושג בסיסי יותר – המגמה.

מגמה היא פשוט מהלך כיווני במחיר לאורך תקופה מוגדרת. כאשר מסתכלים על כל שינוי במחיר בנפרד, זה יכול להיות אתגר למצוא דפוס מובהק. עם זאת, על ידי התבוננות בתמונה הגדולה יותר, ניתן לזהות מגמות בקלות. איתור מגמה תקפה הוא חלק קריטי ביישום אסטרטגיית מסחר של פיבונאצ’י. ללא נוכחות של מגמה, אסטרטגיה זו היא בעלת יעילות מוגבלת.

פירוק אסטרטגיית המסחר של פיבונאצ’י

אסטרטגיית מסחר במט

התמונה לעיל מציגה מגמה קצרה למדי שהיא סוג המגמה בה נתמקד כשמפרקים את אסטרטגיית המסחר המסוימת של פיבונאצ’י. המגמה מורכבת משלוש רגליים: שתיים עולות ואחת יורדת.

מכיוון שהכיוון הכללי של המגמה עולה, החלק האמצעי, שבו יש נפילה רגעית, נקרא “נסיגה”. הבעיה בזיהוי החזרות היא שכאשר אנו רואים מגמה מתחילה להתהפך קשה מאוד להבחין בין נסיגה להיפוך המגמה. כאן נכנסת אסטרטגיית המסחר של פיבונאצ’י. הטכניקה מאפשרת לנו לנתח את הנתונים, להעריך את פעולת המחיר ולקבל החלטה סופית..

למידע נוסף על שימוש במגמות לקביעת עסקאות: מגמות סחר – אסטרטגיות מסחר במט”ח

מספרים ויחסי פיבונאצ’י היו מפורסמים בקרב מתמטיקאים ואמנים במשך מאות שנים. הם נמצאים לעתים קרובות בכל הטבע וכאשר הם מיושמים על השווקים הפיננסיים, הם יכולים לתפקד ככלי אנליטי נהדר. אין צורך במתמטיקה כדי להשתמש במספרים אלה – פלטפורמות המסחר בתוכנה מבצעות עבורנו באופן אוטומטי את כל החישובים הדרושים. בפועל, ביצוע אסטרטגיית מסחר של פיבונאצ’י במט”ח הוא פשוט ואינטואיטיבי. המשימה היחידה שעלינו לבצע היא לקבל החלטה על בסיס השורות המופיעות בתרשים.

החלת רצף פיבונאצ’י

בפועל, ישנם מספר מספרים של פיבונאצ’י הנגזרים מהרצף. שלושת החשובים הם 0.382, 0.5 ו- 0.618. כמו כן, יש לזכור 0.764 ו 0.236.

הרמות הפיביות הפופולריות ביותר במסחר במט

בתרשים שלמעלה, יחסי פיבונאצ’י הם הקווים הסגולים המצוירים אופקית. הם מייצגים את ההתאוששות של 38.2%, 50.0% ו -61.8% ממגמת העלייה הרווחת. על ידי בחינה עד כמה הגיע הנסיגה בסולם פיבונאצ’י אנו יכולים לקבוע שני דברים: האם המחיר יחזור לשור או יהפוך למגמה דובית רעננה. כך או כך, אנו מסוגלים ליצור תוכנית לסחור בכל תרחיש פוטנציאלי.

הכלל הכללי של אסטרטגיית המסחר של פיבונאצ’י קובע כי כל עוד המחיר נשאר מעל קו 61.8%, אנו יכולים לצפות שהמגמה תימשך. זה מצביע על כך שפעולת המחיר הדובית היא נסיגה בלבד, ולא היפוך מלא. מהצד השני, ברגע שהמחיר עובר את קו 61.8%, עלינו להתייחס אליו כאל התחלה של מגמה דובית. אם אנחנו ארוכים בשוק זה, הגיע הזמן לסגור ולעבור לסחר הבא.

אָנָלִיזָה

התרשים שלמעלה מדגים נסיגה המהווה תחתית בסביבות 50% פיבונאצ’י. זה מצביע על כך שהמחיר יעלה ככל הנראה ומגמת העלייה הכוללת תימשך. בהתאם לעובדה זו, אנו מסוגלים להתאים את ניהול הסחר שלנו כראוי. אם אנחנו כבר זמן רב בשוק זה, אז להחזיק בתפקיד זו אסטרטגיית ניהול סחר נכונה. במקרה שאנחנו מחפשים כניסה קצרה, אז ההמתנה למיקום טוב יותר של הסחר היא המחזה.

כך או כך, השימוש ברצף פיבונאצ’י נתן לנו מסגרת קונקרטית לביצוע עמדות ניהול תפקידים בזמן. כעת אנו מסוגלים לזהות באופן שגרתי את רמות המחירים האידיאליות שלנו לקחת רווח ולהפסיד הפסד. בעזרת מידע זה אנו יכולים לאזן את הסיכון עם התגמול ולמקסם את התגמול תוך הגבלת הסיכון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me