אסטרטגיית ראש וכתפיים

כבר דנו ‘אסטרטגיית מסחר בפמוטים’ מה שמאפשר לנו להבין את תרשימי הפמוט ומה מציין כל פמוט. עם זאת, בכדי להפוך למאסטר בתרשימים, עלינו ללמוד על כמה דפוסי תרשים נפוצים ואיזה מידע אנו יכולים לשאוב מהם על העתיד..

דפוס ‘הראש והכתפיים’ הוא אחד מרובי דפוסי התרשים המוכרים והסחירים. בז’רגון המט”ח הם מכונים “שמפו” בגלל מותג השמפו באותו השם. דפוסי מט”ח בראש ובכתפיים מורכבים מפסגה גבוהה באמצע ושתי פסגות כפולות משני צידי אותה כפי שניתן לראות באיור למטה. הפסגה הגבוהה יותר היא הראש ושתי התחתונות הן הכתפיים. התבנית עצמה נראית כמו ראש בין שתי כתפיים, ומכאן השם.

מסחר בראש ובכתפיים

דפוסי הראש והכתפיים הופכים להיות רלוונטיים כאשר חודר למחשוף. לאחר שבירת המחשוף נשבר, אנו עשויים לחפש לפתוח מיקום קצר בצד הנגדי של מחוון המסחר בראש ובכתפיים.

יש סוחרים שנכנסים מיד, בעוד שאחרים מעדיפים להיכנס על משיכה חוזרת ובדיקה מחודשת של המחשוף. האפשרות האחרונה בטוחה יותר מכיוון שעכשיו אנו יודעים שלא מדובר בסתם זיוף. מספר הפיפס הממוקד באסטרטגיה זו זהה למספר הפיפס בין החלק העליון של הראש למחשוף. כאשר השוק מרגיש נכון, ויש עוד מקום ללכת אחרי שהגענו ליעד, אנו עשויים לשאוף לרווחים גדולים יותר ולתת לסחר לרוץ.

Head_and_Shoulders.gif

http://www.forex-tribe.com/img/Patterns/head-and-shoulders

דפוס המסחר של ראש וכתפיים מורכב מפסגה אחת גבוהה (ראש) ושתי פסגות תחתונות (הכתפיים).

h & amp; s.GIF

תבנית מט”ח של ראש וכתפיים בתרשים פמוט אופייני.

התמונות לעיל ברורות מאוד ומאפשרות זיהוי ברור מאוד של דפוס המסחר בראש ובכתפיים. אל תצפו שהתרשימים האמיתיים יהיו נקיים – הם יספקו יותר אתגר. כדי לסחור בדפוסים אלה עלינו לאתר אותם בזמן אמת בזמן שהם קורים, לא אחרי שהם לא רלוונטיים.

השורה התחתונה, המכונה בדרך כלל מחשוף, היא למעשה רמת תמיכה. זה לא תמיד יכול להיות קו ישר, אלא קו עולה או יורד. מרכיב השיפוע אל קו הצוואר מקשה על זיהוי הרבה יותר, ולכן עלינו להתמקד בתמונה הגדולה יותר. סוחרים זוטרים צריכים כנראה לעבור לתרשים קו אשר הופך כמה תבניות לגלויות יותר במקום תרשים הנרות. התמונה למטה היא תרשים אמיתי המציג דפוס מט”ח בראש ובכתפיים. ההכרה בדפוס המסחר של הראש והכתפיים בזמן אמת וסחר בהצלחה היא הרבה יותר קשה ממה שמוצג כאן באיורים.

דפוסי מט”ח של ראש וכתפיים

כאמור לעיל, יש לשבור את מחשוף על מנת שדפוס הראש והכתפיים יהיה שמיש. עם זאת, מסחר בחיים האמיתיים אינו פועל לפי כללי ספרי הלימוד בצורה כה קפדנית. עלינו להיות גמישים וחכמים לאתר דפוסים אלה תוך כדי יצירתם, על מנת למזער את הסיכון ולמקסם את הרווחים.

טריק אחד לזיהוי מוקדם של תבניות וכניסה לעסקאות זכייה בסבירות גבוהה הוא להסתכל על היקפים. לא משנה מסגרת הזמן, נפח אמור לרדת עם כל שיא. כמובן שכמו ברוב הדברים המסחר, זה לא תמיד המקרה. עוצמת הקול הנמוכה יותר בשיא השני, שהיא הראש, גורמת לכך שהקונים התנסו על הצד ההפוך, אך ללא כוח רב. כתוצאה מכך, המחיר בסופו של דבר יורד.

כשאנחנו בחלק העליון של הכתף השנייה והנפח נמוך, עלינו לבדוק אינדיקטורים אחרים כמו RSI ו- Stochastics כדי לראות אם הזוג נרכש יתר על המידה. אם זה המקרה, ואם נוצרים סיכות, דוג’ים או פטישים הפוכים בתרשים הפמוטים, ייתכן שנכנס למסחר עם עצירה מעל הראש. בדרך זו אנו כמעט מכפילים את יעד הרווח ומגדילים את יחס תגמול הסיכון. התרשים שלהלן ממחיש את השימוש באסטרטגיית מסחר ראש וכתפיים במתכונת עולה.ascendiong h & amp; S


הנפח יורד בכל שיא.

ראש וכתפיים הפוכים

דפוסי ‘ראש וכתפיים הפוכים’ הם ההפך מהראש והכתפיים. כל הכללים חלים, אך הם פשוט הפוכים. במקרה זה, המחשוף משמש גם כהתנגדות. זה אומר שעלינו לחפש לקנות עם פריצת מחשוף. כמו ראש וכתפיים, הם עשויים להיות ישרים, עולים או יורדים.

inv h & amp; s

מסחר ראש וכתפיים הפוך הוא זהה אך הפוך.

דפוסי ראש וכתפיים אינם אסטרטגיית מסחר במט”ח בפני עצמה. עם זאת, הם כן עוזרים לנו לקבל תמונה טובה יותר של המתרחש ומה הולך לקרות בהמשך. היכולת לזהות דפוסים אלה יכולה להיות ההבדל בין סחר מנצח לבין הפסד.

ככל שאתה צובר ניסיון רב יותר כסוחר, נסה לשלב כמה שיותר מהטכניקות הללו בסל טכניקת המסחר שלך. סביר להניח שהתוצאות הן ביצועים משופרים והזדמנות להרוויח יותר כסף.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map