banner
banner

מהו מסחר חברתי?

מה זה מסחר חברתי?

כמו כל כך הרבה מילות מפתח באינטרנט, המונח “מסחר חברתי“נזרק לעיתים קרובות למדי (ודי באופן רופף). בעוד שחלקם בחוץ ממהרים לכנות “מסחר חברתי” את המסחר המקוון הכל בסופו של דבר, עדיין ישנם סוחרים רבים התוהים “מהו מסחר חברתי?”

יסודות המסחר החברתי

בואו נרד ליסודות: בבסיסו, מסחר חברתי עוסק בשיתוף מידע. בעוד שכל סוחר ברשת סחר חברתית שומר על חשבון המסחר הפרטי שלו, על מנת להשתתף בסביבת המסחר החברתי, הם מסכימים לשתף פרטים מסוימים אודות פעילות המסחר שלהם..

מהו מסחר חברתי?

פרטים אלה עשויים לכלול את המכשירים שהם סוחרים בהם (מטבע, סחורה, מדד, מניות וכו ‘), שיעורי הכניסה והיציאה שבהם קנו / מכרו את המכשיר, אחוז הרווח / הפסד וכו’. לא לדאוג, ככל אנו יודעים שאף אחד מאתרי המסחר החברתי לא מגלה את סכומי ההשקעה הכספיים בפועל בכל עסק. אם אתה נתקל באחד כזה, מומלץ להתרחק מכיוון שאתה לא רוצה להסתכן בהפיכת מטרה.

בשביל מה טוב המסחר החברתי?

התשובה היא פשוטה: על ידי כך שאתה רואה מה אחרים נסחרים ואת סוג התוצאות שהם מקבלים מאסטרטגיות המסחר שלהם, אתה נמצא במצב מעולה ללמוד טכניקות חדשות, לאמוד את סנטימנט השוק ולהיחשף לרעיונות מסחר מרחבי העולם. אתה כבר לא מוגבל לתרשימים ונתונים תיאורטיים, או לחדשות שוק; במקום זאת, יש לך גישה ישירה למה שאלפי סוחרים עושים בזמן אמת, ותוכל להשתמש במידע הזה בעת קבלת החלטות סחר.

בשביל מה טוב המסחר החברתי?

החיסרון, כמובן, הוא שלא משנה כמה פעמים חוכמת הקהל תנצח, יהיו גם תקופות שהיא תיכשל. עדיף תמיד לא לעקוב אחר העדר בצורה עיוורת, אלא לקחת בחשבון את הנתונים מהעדכון החברתי שלך יחד עם מקורות מידע מסורתיים בשוק..

מרבית פלטפורמות המסחר החברתי מזרימות מידע חי שנוצר על ידי הרשת שלהן באמצעות “עדכונים חיים” – ממש כמו הפידים שאתה רגיל לראות בפייסבוק. עם זאת, חלקם גם שואלים אלמנטים נוספים כדי להביא לך מידע מרוכז יותר ואפילו ניתוח נתונים. לדוגמה, eToro, אחת מפלטפורמות המסחר החברתיות הפופולריות יותר, אוספת את נתוני המסחר החי ליצירת “דף פרופיל” לכל סוחר, המורכב בין היתר מסטטיסטיקה של מסחר הנותנים תמונה ברורה יותר עד כמה באמת אסטרטגיות כל סוחר מצליחות.

מסחר בהעתקות: העלאת המסחר החברתי לשלב הבא

שילוב של מסחר מקוון עם היבטים של רשתות חברתיות זה טוב אבל כשנשאלים על מה מסחר חברתי, רוב האנשים יענו: מסחר בעותקים. אתה מבין, בעוד שמידע בשידור חי הוא תוספת נחמדה לשגרה של כל סוחר, מסחר בהעתקים הוא באמת דרך שמשנה את המשחק להשקיע בשווקים. זוהי דרך לנצל את הידע של הסוחרים האחרים ולהשתמש בה כדי לקדם את משחק המסחר שלך.

כפי שאולי ניחשתם מהשם בלבד, מסחר בהעתקה הוא העתקת עסקאות של סוחרים אחרים באופן אוטומטי – או באופן אוטומטי למחצה, תלוי באדם פלטפורמת מסחר חברתית.

מסחר בהעתקות - העלאת המסחר החברתי לשלב הבא

ברמה הבסיסית ביותר, הדבר כרוך בבחירת סוחרים להעתקה והחלטה כמה כסף ברצונך להשקיע בהעתקתם. העסקאות מועתקות לאחר מכן באופן אוטומטי עם סכומי ההשקעה היחסי, בהתבסס על אחוז הכספים שהושקעו במסחר המקורי. במובן מסוים, מסחר בהעתקים דומה לחשבון מנוהל (למעשה כמה גופים רגולטוריים סיווגו אותו באופן רשמי) – למרות שהסוחרים שהעתק שלך לא עובד ישירות בשבילך, אתה בעצם נותן למישהו אחר לקבל את החלטות המסחר. בשבילך.

במה שונה המסחר החברתי מאסטרטגיות מסחר אוטומטיות אחרות?

בתור התחלה, המסחר החברתי מוציא את החלטות המסחר מהידיים שלך ומניח אותן בידי אדם אחר ולא באלגוריתם – לטוב ולרע. לטוב יותר מכיוון שהאדם האמיתי משקיע את הכסף שלו באותן השקעות, כך שיש לו תמריץ נוסף לעשות טוב, ומכיוון שיש לו את הגמישות להסתגל למצבי שוק חי. לרעה מכיוון שבכן, בהיותם בני אדם, הם רגישים לטעויות אנושיות ולהתפרצויות רגשיות..

מסחר חברתי ואסטרטגיות מסחר אוטומטיות אחרות

ההבדל האמיתי, לעומת זאת, והיתרון האמיתי של המסחר החברתי, הוא כמות השליטה שאתה שומר על חשבונך. עם מסחר באלגוריתם או ברובוטים, ברגע שתמסור את כספיך לאלגוריתם, אינך יכול עוד להכניס תשומות לפיתוח העמדות שלך.

הדבר לא נכון לגבי מסחר בהעתקים. פלטפורמות רבות יאפשרו לך לנקוט במספר צעדים כדי לשלוט ב”יחסי ההעתקה “שלך, החל מאפשרת לך לבצע עצירות ולקחת הזמנות רווח על מנת לנהל את הסיכון, וכלה במתן אפשרות להשתלט על עסקאות מועתקות – ובכך לנתק את הקישור. בינו לבין הסחר המקורי והנחתו בידיכם לחלוטין.

זהו תחום בו פלטפורמות מסחר חברתיות שונות שונות זו מזו והבדלים אלו יכולים להוות פורץ עיקרי בבחירתך כמתווך המסחר החברתי..

סיכום

אז על מה מדובר מסחר חברתי? זה קשור לאנשים ולתת לך את הכלים להשתמש בידע ובידע של אחרים לטובתך. כמה אתה רוצה לסמוך על אחרים שיקבלו את החלטות המסחר שלך תלוי בך. אולי תרצה פשוט להשתמש ברשת המסחר החברתית בהעדפתך כאינדיקטור לסנטימנט המשקיעים, או שתשקיע את מרבית חשבונך בהעתקת מגוון סוחרים, אין דרך נכונה או לא נכונה לעשות זאת.!

הדבר החשוב הוא להבין את היתרונות של מסחר חברתי, כמו גם את הסיכונים הכרוכים בכך כדי שתוכל להפיק את המיטב מחוויית המסחר החברתי שלך..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me