banner
banner

קרקפת 101: השגת פסיכולוגיית המסחר הנכונה

במהלך החודש האחרון דיברתי רבות על הקרקפת מוצלחת. החל ממיקוד לשווקים המתאימים וכלה בעקרונות ניהול סיכונים מתקדם, סדרת Scalping 101 כיסתה מגוון נושאים. בעדכון חי של השוק מיום שישי, התארתי תוכנית קרקפת לנפט גולמי WTI. זו הייתה דוגמה מצוינת למסחר ולקרקפת. אם לא ראית את זה, בדוק את זה כאן.

היום, אני אקח כמה דקות ולדבר על ההשפעה שיכולה להיות לרגשות על המסחר. לא בהכרח המלכודות של “סחר רגשי”, כמו סחר יתר או ניהול סיכונים לקוי, אלא ההשפעה שיש לחיים האמיתיים על הביצועים.. 

פסיכולוגיה מסחרית: השגת חשיבה מנצחת

שלא כמו צורות מסחר רבות אחרות, הקרקפת מחייבת את הסוחר להיות פעיל, קשוב וחרוץ לאורך כל יום המסחר. פגיעות בריכוז ובמשמעת בדרך כלל עולות כסף, ופוגעות בשורה התחתונה. פרמיה מוטלת על בחירת וניהול סחר – עם מעט מקום לטעויות.

בניגוד לאסטרטגיות ארוכות טווח, הקרקפת דורשת מהסוחר יעילות מירבית. על מנת לקלף בצורה מיומנת, חייבים להיות בחשיבה הבאה במהלך שעות השוק:

  • מוֹקֵד: השוק חייב להיות הדבר היחיד שחשוב
  • זְרִיזוּת: היכולת לקבל שפע של החלטות במהירות וללא סייג
  • אחיד שמרו על מזג יציב ורגוע בכל עת

שלושת ההיבטים הללו של פסיכולוגיית המסחר חשובים ליישום חיובי של כל אסטרטגיה. כמובן, החיים האמיתיים לא תמיד מאפשרים לנו להופיע לשוק במסגרת הנפש הראויה. לפעמים להגיע לאן שאנחנו צריכים לוקח זמן ומאמץ. להלן שני מכשירים שיכולים לעזור להשיג חשיבה מנצחת:

  • לִישׁוֹן: להישאר ער כל הלילה בלימוד תרשימים ותכנון משחקים זה לא מניב. מנוחה מספקת היא המפתח לשמירה על המיקוד.
  • התחממות לפני השוק: ביצוע חשבון ארוך טווח, או ביצוע כמה חישובים בסיסיים מעמיד אותנו במצב נפשי כמותי.

הם לא נראים כמו הרבה, אבל לישון מספיק ולבצע התעמלות מחשבתית יכול לעזור מאוד להשגת פסיכולוגיה מסחרית חיובית..

סוחרים רבים בוחרים להימנע לחלוטין מהרכיב הנפשי ולבצע אוטומציה או העתקה של עסקאות של אחרים. זה ממש לא משנה באיזו גישה אתה נוקט – הכלל היחיד הוא שזה עושה כסף.

עֲבוֹדָההשגת חשיבה מנצחת לוקח עבודה – עשה זאת!

הרוגי חשיבה

אם עשיתם מסחר במשך תקופת זמן כלשהי, אתם מודעים למלכודות הכרוכות במסחר רגשי. סיכון יתר וניהול סיכונים פזיז הם כמה הרגלים רעים הנובעים מרגשות הרסניים. אבל מה מכניס אותנו לחשיבה השלילית ההיא?

רוב הסוחרים יגידו שאובדן כסף מציב אותם במקום רע. “הפסדתי כסף, לכן הלכתי על הטיה, העברתי את המידה ורדפתי אחרי ההפסדים שלי.” זה בהחלט ביג – אבל למה אתה רגשי אחרי שהפסדת מלכתחילה?

פסיכולוגיית המסחר העומדת מאחורי התשובה מורכבת וייחודית לכל אחד מאיתנו. מלבד המתח הכספי הכרוך בהפסד כסף, הנה כמה אשמים מאחורי רגשות שליליים הקשורים לשוק:

  • סְתִירָה: סכסוכים פנימיים או התנגשות עם גורם משמעותי יכולים לערער את הפוטנציאל של כל סוחר. אתה וכל הסובבים אותך צריכים להיות באותו דף.
  • טרגדיה: אובדן של אדם אהוב יכול להעלות על פני השטח מספר עצום של אתגרים פסיכולוגיים. למרבה הצער, זה יכול להיות קשה ביותר להתמודד איתו ולקחת זמן רב לטיפול.
  • תלות כימית: סמים ואלכוהול יכולים להיות מפלצות לכולם, ולא רק לסוחרים פעילים. הם לא הורסים כל סוחר, אך בהחלט יכולים לפגוע בבהירות ובחשיבה חיובית.

אלה רק כמה פריטים ברורים למדי שפועלים להטיית תפיסת המציאות שלנו. למרבה הצער, בגישת מסחר פעילה כמו הקרקפת, גורמים אלה מגדילים אקספוננציאלית.

זיהוי הבעיה

אם אתה נאבק בהפסדים עקב מסחר רגשי ואינך בטוח מדוע, קח צעד אחורה ובדוק את מצבך הנוכחי. יכול להיות שמופעלת בתוכם השפעה שלילית מחוץ לשווקים. מציאת בעיית השורש היא המפתח לפתרונה – לא משנה אם היא קשורה לשוק או לא.

באמצעות מעט זמן ומאמץ, השגה של פסיכולוגיית מסחר נכונה אפשרית. היכנס עמוק, עשה את העבודה והתקרב לשוק מעמדת כוח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me