שוק המט”ח הוא כמו הר געש רדום – שמור על אבקה יבשה למהלכים הגדולים קדימה!

אם שוק המט”ח האיטי היה מתסכל אותך מעט, אל תיתן לו להפיל אותך. זה נורמלי ששווקים מבלים בשלבים שאינם תנודתיים, שלעתים קרובות מתבטאים בפעולות מחירים צדדיות.

אם אנו חושבים על ה- EUR / USD שעובר לצדדים על לוח הזמנים השבועי במשך יותר משנתיים, ו- AUD / USD שעשתה את זה כמעט שנתיים, עלינו להכיר בכך שהשוק אינו מה שהיינו עושים. כמו שזה יהיה. המהלכים המסיביים, המתמידים, החד-צדדיים שנמשכים חודשים ואף שנים פשוט לא חוצים את דרכנו כרגע.

עיין בתרשימים הבאים של EUR / USD ו- AUD / USD:

שוק המטתרשים שבועי של EUR / USD

 

שוק המטתרשים שבועי AUD / USD

 

בין שני המכשירים הללו, EUR / USD כנראה יש את הפוטנציאל הגדול ביותר למסחר לטווח הארוך מכיוון שנראה כי ייתכן שנוצר תחתית חשובה לטווח הארוך בשנתיים האחרונות..

כמובן, תחילה הוא צריך להישבר הרבה יותר גבוה לפני שניתן יהיה לאשר זאת.

לקריאה נוספת על האפשרות של קרקעית מרכזית ביורו / דולר, עקבו אחר קישור זה: תחזית לטווח ארוך של EUR / USD – האם יש לנו תחתון גדול במשחק?

אולם נכון לעכשיו, שני צמדי המטבעות הללו אינם בעלי תכונות מגמות חזקות וחסרות תועלת שמחפשים סוחרים ארוכי טווח..

אין ספק שהיו לאחרונה כמה הזדמנויות מסחר סבירות על זוגות אלה, אך אלה לא היו מרשימים כמעט כמו אלה שנמצאו במגמת הירידה המדהימה של EUR / USD (לפני תחילת האיחוד הארוך). עיין בתרשים זה:

שוק המטתרשים שבועי של EUR / USD

 

המהלך המיוצג על ידי הקופסה האדומה כיסה כ- 3500 פיפס בתוך 44 שבועות. עכשיו זה סוג המהלך שאני מעוניין בו! לא האיחוד הצדי המשעמם שבא בעקבותיו.


למרבה המזל, ישנן דרכים להרוויח בתנאי שוק אלה וכמובן שהיו פה ושם כמה הזדמנויות מגמות פחות בולטות (אך יעילות)..

דבר אחד חשוב מאוד לזכור כשאנחנו נתקלים בתנאי שוק שקטים למדי הוא שהסוחר הנבון ינצל את הזמן הזה כדי להכין את עצמו (או את עצמה) למהלכים הגדולים באמת שיגיעו בסופו של דבר..

על ידי לימוד תרשימים, בדיקה חוזרת של רעיונות מסחריים בשילוב עם אינדיקטורים מסוימים על פני מבני שוק ספציפיים וכו ‘, יכולים לחדד את כישורי המסחר שלך במידה ניכרת.

סוחרים צריכים ללמוד גם כיצד לפרש אותות פעולות מחיר. זה יחדד את חושי המסחר שלהם ויעזור להם לא לפספס את המהלכים הגדולים כשהם קורים.

זה בהחלט לא כל מה שאתה יכול לעשות בנסיבות אלה. מלבד ההכנה שעלינו לעשות, אנו יכולים להיות פעילים בשווקים פחות פעילים ולבצע עסקאות רווחיות אם נתאים את אסטרטגיות המסחר שלנו לתנאים אלה.

אנו יכולים גם להסתכל קצת יותר רחוק משוק המט”ח ולשלב מכשירים משכבות נכס אחרות בארסנל המסחר שלנו. גמישות ויכולת התאמה יכולות להיות יתרון מאוד בגישת המסחר שלך.

לדוגמא, ה- S&מדד המניות של P 500 נמצא לאחרונה במגמת עלייה אדירה וצבר יותר מ -19% מהשפל תוך היום שנקבע בעקבות המכירה החזקה שגרמה הבחירות לנשיאות ארה”ב בנובמבר אשתקד. הנה תרשים יומי של ה- S&P 500:

שוק המט

ס&תרשים 500 P יומי

 

ה- Dax (GER30) התפתח גם הוא חזק והתקדם אפילו יותר מאשר ה- S&P 500, עם רווח מרשים של 26.6% באותה תקופה.

מכשירים אחרים כמו אתר וביטקוין צברו באופן אקספוננציאלי. אלה נחשבים בדרך כלל לנכסים מסוכנים יותר מאשר זוגות מט”ח ומדדי מניות. עם זאת, הם הציעו לאחרונה הזדמנויות מסחר טובות בהרבה מכל מכשירים אחרים שאני יכול לחשוב עליהם כרגע.

להלן התרשימים היומיים של אתר וביטקוין:

שוק המט

תרשים יומי של אתר

 

שוק המט
תרשים יומי של ביטקוין

 

באותה תקופה בה הדאקס צבר 26.6%, הביטקוין צבר 338.34% ואתר צבר 2195.8% מדהימים. אתה יכול להאמין בזה? זה לאורך תקופה של כ -7 חודשים.

אז אתה מבין, פעמים רבות יש הזדמנויות מדהימות להשיג רווחים יוצאי דופן מעבר לתחום שוק המט”ח.

כמובן שגם בשוקי המניות העולמיים קיימות הזדמנויות כמעט בלתי מוגבלות. אתה רק צריך לחפש אותם.

אחרי שאמרנו את כל זה, בואו נסתכל בקצרה על דרכים לסחור בשווקים כאשר המגמות פחות אגרסיביות או כאשר פעולת המחירים נעה הצידה.

 

מסחר בטווח

מסחר בטווח הוא אפשרות אחת בכל הנוגע לתנודתיות מאופקת בשוק. דרך יעילה לתפוס פיפס בשווקים צדדיים היא למכור בהתנגדות ולקנות בתמיכה.

עם זאת, זה עוזר מאוד להמתין עד שייווצרו אותות פעולות מחיר מסוימים בחלק העליון או התחתון לפני הכניסה לשוק.

הנה קישור למאמר המוקדש לטכניקה של מסחר בטווח: הוצאת פיפס משווקי טווח התחומים.

במאמר זה, אני מפרט לפרטים רבים כיצד להזין מערכי סחר בטווח סיכויים גבוהים.

 

סחר בטרנדים אגרסיביים פחות

במקרים בהם תנועת השוק מוגבלת, עדיין תוכל לסחור בכיוון של המגמה הרווחת, אך עליך להבין כי יעדיך עשויים להיות שמרניים יותר..

אתה לא בהכרח זקוק ליחס תגמול-לסיכון מפואר בכדי להרוויח מכשירים פיננסיים בכסף. אם אתה מיישם יחס תגמול לסיכון של 1: 1 אתה עדיין יכול להשיג תשואות נהדרות כל עוד אתה שומר על יחס זכייה טוב, למשל.

מלבד הפחתת יעדי הרווח שלך במידה מסוימת, חשוב מאוד להיכנס למשיכות בשווקים פחות פעילים. אתה מבין, בתנאי מסחר אלה, לשוק פעמים רבות אין מספיק כוח לנסוע למרחקים ארוכים לרווחי ההשקעה שלך מבלי לסכן את הפסדי העצירה שלך, במיוחד אם הפסדי העצירה שלך עוברים לשבירה בשלב כלשהו במהלך המסחר..

לכן, על ידי נסיגות מסחר, במקום פריצות, יש לך סיכוי טוב יותר לפגוע ביעד שלך. אתה תבין בדיוק למה אני מתכוון לאחר שנבדוק תרשים אחד או שניים:

שוק המטתרשים USD / CAD יומי

 

להלן דוגמה למגמת עלייה של USD / CAD. האם אתה מבחין בקצב הבוגדני של התקדמות זו? זמן רב הושקע בתיקונים ובתנועות הצידה – לא מצב השוק הקל ביותר להרוויח כסף בו.

עם זאת, היה כסף להרוויח על ידי הזנת נסיגה לערך הממוצע (מסומן על ידי השטח שבין 20-EMA ל- 50-EMA).

הרעיון הוא להיכנס איפשהו בין שני הממוצעים הנעים האלה ולמקד ל’התנודה הגבוהה ‘האחרונה. חשוב לקחת רשומות רק לאחר שנוצר שיא רענן מכיוון שזה מצביע על כך שמגמת העלייה עדיין משחקת.

כמובן, אתה צריך לראות גם שפל נדנדה גבוה יותר, אשר בשילוב עם היווצרות שיאי הנדנדה גבוהים יותר מצביעים על כך שיש לנו מגמת עלייה תקפה.

לעומת זאת, עליכם לראות שפל נמוך יותר ושיאים נמוכים יותר במקרה של מגמת ירידה.

תלוי בכל סיטואציה נפרדת, אתה יכול להתאים את גודל הפסדי העצירה שלך. כל עוד העצירות שלך אינן רחבות יותר מהיעדים שלך.

בואו נסתכל על אותה תרשים ונראה כיצד היינו יכולים לסחור נגיעות ל- 50-EMA:

שוק המטתרשים USD / CAD יומי

 

בדוגמה זו נערכו רשומות ל- 50-EMA ושיאי התנופה הקודמים שימשו כיעדי רווח.

הרעיון העומד מאחורי אסטרטגיה זו הוא להשתמש בהסתברות הגבוהה לפגוע ב’נקודת האפס ‘של ה- retracement, לטובתך. נקודת האפס היא המקום בו התחיל ה- retracement:

 

שוק המט

‘אפס נקודות’ של נסיגה במגמת עלייה

 

המחיר נוטה לחזור לנקודות האפס בהן מתחילות הנסיגות. אחד היתרונות של אסטרטגיה זו הוא שאתה יכול להגיע למטרה שלך גם אם המגמה יוצרת כפול (או כפול תחתון) ומתהפך.

נקודת האפס של retracement היא יעד רווח שמרני באמת ויכולה לעבוד ממש טוב אם למגמה אין כוח רב מאחוריה.

כמובן, זו לא הדרך היעילה היחידה לסחור בשווקים איטיים אבל אעבור על כמה רעיונות אחרים בשלב מאוחר יותר.

 

לסיכום

כאשר המכשירים שאתה בדרך כלל עוסק בהם לא נעים בדרך שאתה רוצה שיעברו, אתה יכול לעשות את הפעולות הבאות:

תמשיך ללמוד על האופן שבו השווקים עובדים והכינו את עצמכם למגמות העיקריות הבאות.

אל תפחד לחקור סוגים אחרים של נכסים. לעיתים קרובות ישנן הזדמנויות מסחר גדולות בשוק הסחורות והמניות. ולאחרונה, כמה מטבעות קריפטוגרפיים מתנהלים באגרסיביות.

לְהִסְתָגֵל לתנאי השוק הנוכחיים, גם אם תצטרך להפחית את יעדי הרווח שלך ולהשתמש באסטרטגיות שונות.

לעקוב אחר איתותי המט”ח החינמיים שלנו שהפיקו 4,907 פיפס רק בשנת 2016! אנו סורקים סוגים שונים של נכסים כדי לסנן את ההזדמנויות הטובות ביותר עבורך. אנו סוחרים מדדי מט”ח, סחורות ומניות בהצלחה רבה.

בהצלחה במסחר שלך!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map