גולמי לא מצליח להאריך את רצף הניצחונות – שילוב גורמים במשחק!

במהלך סחר המסחר באסיה ביום רביעי, מחירי הנפט הגולמי ב- WTI לא הצליחו להאריך את רצף הזכיות של היום הקודם, וצנחו מהשיא של 39.81 דולר לרמה של 38.53 דולר, בעיקר בגלל מספרי מלאי נמוכים ממכון הנפט האמריקאי (API), מה שהניע את הדאגות מהביקוש לנפט. מלבד זאת, התחדשותו של נגיף העטרה (COVID-19), שהובילה להארכות נוספות במגבלות הנעילה, הוסיפה נטל גם על מחירי הנפט הגולמי. יתר על כן, הדאגות מצד הצד ההיצע, המופעלות על ידי הדיווחים המצביעים על כך שייצור הנפט / יצוא הנפט של לוב צפוי לחזור לקיבולת מלאה, יכולים להיחשב גם לאחד הגורמים המרכזיים ששמרו על מחירי הנפט בלחץ.

בינתיים, היעדר ההתקדמות בהגעה להסכם על חבילת הקלה בנגיף העטרה האמריקני הגביר את הפסימיות סביב מחירי הנפט הגולמי. נהפוך הוא, סעודיה ורוסיה אמורות להסכים על הארכת הקיצוץ בהפקת הנפט שלהן ולדחות את העלאות המתוכננות, שהפכו לגורם המפתח ששמר מכסה על כל הפסד נוסף במחירי הנפט הגולמי. בינתיים, הפסדי הגולמי הוגבלו כתוצאה מהירידה הפוטנציאלית בייצור ארה”ב, כאשר חברות נפט החלו לסגור אסדות ים, מכיוון שהוריקן מתקרב במפרץ מקסיקו. הנפט הגולמי נסחר במחיר של 38.80 דולר ומתאחד בטווח שבין 38.67 ל- 39.00.

כפי שכבר הזכרנו, מאגרי הנפט בארה”ב עלו מאוד בשבוע שעבר, מה שחידש את החשש מעוצמת הביקוש בתקופה בה שיבושים הקשורים לסערה במפרץ מקסיקו האמריקני העשיר בנפט חנקו את התפוקה. בחזית הנתונים, מלאי הגולמי בארה”ב צמח בשבוע שעבר ב -4.58 מיליון חביות, לאחר בנייה של 584,000 חביות בשבוע הקודם, לפי ההערכה שפרסם מכון הנפט האמריקני. עם זאת, הבנייה מגיעה יום לפני הדו”ח הרשמי של הממשלה, שצפוי להראות כי אספקת הנפט הגולמי השבוע בארה”ב צנחה ב -1.2 מיליון חביות בשבוע שעבר..

מלבד זאת, החששות מפני הביקוש לנפט ניזונו גם מהמספר הגואה של זיהומי נגיף העטרה. הגל השני של נגיף העטרה התגבר ברחבי ארצות הברית, רוסיה, צרפת ומדינות רבות אחרות, וערער את התחזית הכלכלית העולמית. זה, בתורו, אילץ מדינות מסוימות להטיל מגבלות חדשות כאשר החורף מתנשא. על פי הדיווח האחרון, ארצות הברית דיווחה על כ- 74,300 מקרי וירוס כורונים חדשים, מה שדחף את הממוצע היומי של המדינה בשבוע האחרון מעל ל 71,000. באירופה מספר מקרי וירוס הכורון הגיע לרמה הגבוהה ביותר אי פעם והגיע ביום ראשון ליותר מ -52,000; צרפת מתכוננת לנעילה חדשה. בינתיים, המוקד העולמי לשעבר, איטליה, דיווח גם על שיא מקרים חדש, וכך גם הולנד. מלבד זאת, ספרד הודיעה גם על מצב חירום לאומי והטילה עוצר בלילה.

מלבד מצוקות הנגיף, סיבה נוספת העומדת מאחורי ההרגשה הזהירה של המשקיעים יכולה להיות קשורה גם למלחמת ארה”ב וסין לאורך זמן, שעוברת בקצב מתמשך והתחזקה עוד יותר, עקב מכירה פוטנציאלית של טילים מתוצרת אמריקה לטייוואן. . חוסר הוודאות המתעצם לקראת הבחירות לנשיאות ארצות הברית, בשאלה האם הנשיא דונלד טראמפ יזכה לשמור על הבית הלבן או שמא המתמודד שלו ג’ו ביידן יעשה נקיון בבחירות ב -3 בנובמבר, שמר על משקיעי השוק בזהירות.

מהצד החיובי, ערב הסעודית ורוסיה עשויות להסכים להאריך את קיצוץ ייצור הנפט ולדחות את העלאות המתוכננות כאשר הן נפגשות לשיחות עם שותפיהן ב- OPEC בסוף נובמבר, וזה עשוי לסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט..

בינתיים, הירידות במחירי הנפט הגולמי הוגבלו על ידי הירידה האפשרית בייצור ארה”ב, כאשר חברות הנפט החלו לסגור אסדות ים, בגלל הוריקן שמתקרב במפרץ מקסיקו. לואיזיאנה עומדת להתמודד עם השריפה השישית השנה, ממערכת חוף המפרץ המכונה סופה טרופית זיטה, המזרזת את חצי האי יוקטן, ומביאה רוחות עזות וגשם לאזור, שעדיין מסתחרר מסדרת סערות. על פי הדיווח האחרון, זיטה הייתה במרחק של כ- 450 מייל (720 ק”מ) מפי נהר המיסיסיפי, וצפויה לפגוע באזור בין לואיזיאנה לגבול מיסיסיפי-אלבמה בסוף יום רביעי, בסמוך לחוזק ההוריקן או בסמוך לו..

ראוי גם לדווח כי הסופה עלולה להוביל לרוחות כוח הוריקניות ולזרימת סערה בגודל 1.8 מטר (1.8 מטר) מפורט פורטצ’ון, לואיזיאנה, לנהר הפנינה במיסיסיפי. תחזית הגשם היא 2 עד 4 אינץ ‘(5-10 ס”מ) בחוף. בחזית הדולר, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להשיג כל משיכה חיובית, והיה נמוך יותר ביום, מכיוון שהספקות נמשכת לגבי ההתאוששות הכלכלית העולמית מ- COVID-19. מלבד זאת, הנתונים בארה”ב הראו כי מדד אמון הצרכנים של מועצת הכנס ירד ל 100.9 באוקטובר, לעומת 101.3 בספטמבר, שגם מילא תפקיד מרכזי בערעור הדולר האמריקני הזה..

עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקני הפכו לגורם המפתח ששמר מכסה על הפסדים נוספים במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר ה”גרינקבק “מול סל מטבעות אחרים, צנח ב -0.2%, ל -92.84, בשעה 14:00 אחר הצהריים (18:00 GMT).

במקום אחר, רווחי הנפט הגולמי הוגבלו על ידי הספקות המתמשכים בנוגע לחבילת הגירוי האמריקאית, השומרת על לחץ על סנטימנט המסחר בשוק; מלבד זאת, המתיחות בין ארצות הברית לסין תפסה קצב נוסף. זה, בתורו, ערער את סנטימנט המסחר בשוק והפך לגורם מרכזי המכסה את כל מעלה מחירי הנפט..

במבט קדימה, סוחרי השוק ישגיחו על תנועת הדולר, על רקע המחסור בנתונים / אירועים מרכזיים ביום. יתר על כן, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגי קורונה, שלא לשכוח את הברקזיט, יהיו גם הם המפתח לצפות בכיוון חדש. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map