נפט גולמי מרחיב את ההטיה השוורית – גירוי ארה”ב מקווה להחליש דולר!

במהלך מושב המסחר באסיה היום, WTI הנפט הגולמי הצליח להאריך את רצף הרווחים שלו בשבוע הקודם, והגיע לשיא תוך יום הרבה מעל אמצע 57.00 $, בעיקר בגלל מצב הרוח השוק האופטימי, שהופעל על ידי התקווה כי 1.9 טריליון דולר COVID- של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן. 19 חבילת סיוע תועבר, אשר חיזקה באופן מיידי את התקוות להחלמת הביקוש לדלק ותרמה לעליות הנפט הגולמי. מלבד זאת, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי למחויבותה של ערב הסעודית ליישם קיצוצים נוספים בהיצע בחודש פברואר ומארס. בינתיים, ההפחתות של חברים אחרים בארגון המדינות המייצאות נפט ובעלי בריתו (OPEC +) סייעו גם לשמור על האיזון בשווקים העולמיים..

מחירי הנפט הגולמי קיבלו תמיכה נוספת לאחר שהמתח עלה בין ארה”ב לאיראן. לעומת זאת, הופעתם מחדש של מקרי COVID-19 דחקה במדינות רבות להטיל מחדש צעדים מגבילים נוספים, כגון נעילה, שהפכה לגורם מרכזי ששמר מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. בינתיים, העוצמה הטרייה של הדולר האמריקני הרחב מכסה גם את המומנטום הפוך בנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. מלבד זאת, היקף מחירי הנפט הגולמי הוגבל גם על ידי הדיווחים הנמוכים שהצביעו על כך שחיסוני נגיף הכורון מאוקספורד-אסטרה-זנקה לא הצליחו לאלף את הגרסה הדרומית-אפריקאית של הנגיף. WTI נפט גולמי נסחר כרגע ב -57.41 ומתאגד בטווח שבין 57.02 ל- 57.56.

תחושת המסחר בשוק שמרה על ביצועיה החיוביים בשבוע הקודם, ונשארה תומכת ביום, על רקע אופטימיות לגבי חבילת סיוע פיננסי נוספת בארה”ב. תקוות אלה הוגברו לאחר דו”ח משרות חלש בארה”ב, שהראה כי פחות משרות נוצרו במשק מהצפוי. שכר העבודה מחוץ לחקלאות עמד על 49,000, ושיעור האבטלה עמד על 6.3%. הנתונים המאכזבים עשויים להוביל ליותר אמצעי גירוי, אשר בתורם יכולים להגביר את הביקוש לדלק. לפי הדיווח האחרון, הדיון בקונגרס נמשך בנוגע לחבילת הגירוי של 1.9 טריליון דולר שהציע נשיא ארה”ב ג’ו ביידן בינואר. שרת האוצר, ג’נט ילן, אמרה בסוף השבוע כי ארה”ב תוכל לחזור לתעסוקה מלאה בשנת 2022 אם המדינה תספק חבילת סיוע חזקה מספיק.

מלבד זאת, ניתן לייחס סיבה נוספת מאחורי הביצועים החיוביים של השוק לנתוני החשבון השוטף ומאזן הסחר הטובים יותר מהצפוי. בינתיים, האופטימיות ביחס להפעלת החיסונים נגד נגיף העטרה המדבק מאוד ממלאת תפקיד מרכזי בתמיכה ברגש המסחר בשוק. זה נתפס כאחד הגורמים המרכזיים שעמדו בבסיס מחירי הנפט הגולמי.

גורם תורם מרכזי נוסף להטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי ניתן לייחס גם להבטחה של ערב הסעודית ליישם קיצוצים נוספים בהיצע בחודש פברואר ומארס; בינתיים, צמצום ההיצע של חברים אחרים בארגון המדינות המייצאות נפט ובעלי בריתו (OPEC +) סייע גם לשוק הנפט לשמור על ההטיה השוורית שלו.

בינתיים, מחירי הנפט הגולמי קיבלו עלייה נוספת לאחר שאיראן ביקשה מארה”ב לבטל את הסנקציות. על פי הדיווח האחרון, המנהיג העליון של איראן, איתאללה עלי חמינאי, אמר כי ההחלטה “הסופית והבלתי הפיכה” של טהראן הייתה רק לחזור לעמידה בהסכם הגרעין משנת 2015 אם וושינגטון תרים את הסנקציות נגד הרפובליקה האיסלאמית. דברים אלה באו לאחר שנשיא ארה”ב ג’ו ביידן הצהיר כי ארצות הברית לא תרים את הסנקציות רק כדי להחזיר את איראן לשולחן המשא ומתן. נראה ששני הצדדים מתייצבים כשהם שוקלים אם ניתן להחיות את הברית או לא, וכיצד.

למרות מצב הרוח המרומם והנתונים החלשים בארה”ב, הדולר האמריקני הרחב הצליח לעצור את רצף הירידה שלו במושב הקודם, ולקח הצעות חדשות ביום, מכיוון שנתוני המשרות המאכזבים בארה”ב גרמו לחלק מהסוחרים להקטין את ההימורים בריבאונד. בגרינבק. ארה”ב תציג גם את התקציב הפדרלי שלה בהמשך השבוע וכמה נתונים ארה”ב חשובים, כולל מדד המחירים לצרכן, יפורסמו גם השבוע. העלייה בדולר האמריקני נתפסה כאחד הגורמים המרכזיים ששמרו מכסה על עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, עד השעה 20:53 ET (13:53 GMT), מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, עלה ב -0.13%, ל -91.088.

בהמשך, סוחרי השוק יפקחו את עיניהם בחדשות הנוגעות לחבילת הסיוע האמריקאית, לחיסונים נגד וירוס הכורון (COVID-19) ולמתחים בארה”ב-איראן. בחזית הנתונים, הייצור התעשייתי הגרמני / מ ‘וביטחון המשקיעים Sentix, יהיו המפתח לצפייה. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map