הבחירה במספר הבחירות תפסה רבים בצד הלא נכון של השוק. הלירה נקרעת בזמן שהין מחליק

שחקני השוק ציפו לניצחון של הילארי קלינטון. איזו הפתעה הם קיבלו כשדונלד טראמפ הוביל את ההובלה לאחר שפיגר מאחור (מבחינת קולות) תקופה ארוכה. כשהעולם הפיננסי הבין שטראמפ עומד לנצח, הוא הגיב בצעד גדול של סיכון. מניות שנמכרו באופן דרמטי, סכומי כסף גדולים זרמו לנכסי מקלט בטוח כמו ין יפני וזהב. הדולר האמריקני נחלש משמעותית מול כל המטבעות העיקריים, למעט הדולר הקנדי והדולר האוסטרלי. שני אלה היו אפילו חלשים יותר מהדולר מכיוון שמטבעות סחורות הם חשופים במיוחד לירידה במהלכי הסיכון. הין היפני, הפרנק השוויצרי, הלירה הבריטית והיורו עלו בצורה מאסיבית מול הדולר בפרק זמן קצר מאוד. לדוגמא, הין צבר יותר מ -400 פיפס מול הדולר תוך מספר שעות בלבד.

 

עם זאת, סנטימנט המשקיעים הסתובב במהירות מסיכון לסיכון. מהלכים מחמירים אלה התהפכו במהרה, וכמה מטבעות אלו אף איבדו יותר קרקע מול הדולר האמריקני מזה בו צברו בתחילה. מטבע כזה הוא היורו. בואו נסתכל על ה- EUR / USD:

 

תרשים לשעה EUR / USD

 

כאן תוכלו לראות את היורו-פופ המסיבי ביום רביעי. ברור כי סוחרים ארוכים רבים נתפסו בצד הלא נכון של השוק. רבים מהסוחרים הללו נאלצו לעזוב את עמדותיהם כאשר השוק התהפך בחדות בהמשך היום. זו הסיבה שאני אף פעם לא מסתמך על ניתוח בסיסי בלבד כדי לקבל החלטות מסחריות. פעמים רבות השוק מגיב יתר על המידה לזרזים בסיסיים, או שהוא מתעלם ממנו. לפעמים יש תגובה לזרז ספציפי, אך חלש בהרבה מהצפוי. האם השוק יכול לתמחר באופן יסודי ביעילות? לעומת זאת, ניתוח טכני הוא דרך טובה בהרבה לאמוד לאן מועדות השוק. זה מתעדכן בתדירות גבוהה יותר, מה שאומר שאנחנו יכולים לראות במהירות אם משהו חשוב באמת קרה בשוק. לדוגמא, אם למישהו יש מיקום קצר שפועל על EUR / USD, והמחיר זז בהדרגה נמוך יותר, מראה של נר שורי גדול מאוד של 5 דקות, נניח 60 פיפס, באמת יעסיק את הסוחר. זה יכול לסמן היפוך מגמה, או שתיקון חד מאוד עשוי להיות בדרך. הנה תרשים יומי של EUR / USD:

 

תרשים EUR / USD יומי

 

EUR / USD בוודאי נראה שלילי מאוד כרגע, וסוחרים רבים שקנו את ההקפצה הראשונית הופסקו כשהיא התהפכה. חיסול עמדות זה רק הוסיף תאוצה למכירה החדה שבאה בעקבות הקפיצה הראשונית. התחזית לזוג נותרה שלילית לעת עתה, ואולי אנו ניתקל בכמה הזדמנויות טובות למכור אותה בימים הקרובים.

 

GBP / USD

 


במהלך כל המהומה והתנודתיות של השבוע, הלירה הבריטית ביצעה די טוב. בעוד שהבחירות לנשיאות ארה”ב באמת הענישו את האירו, זה ממש עזר ללירה להשיג עוד קצת קרקע. עיין בתרשים היומי הזה של GBP / USD:

 

תרשים יומי של GBP / USD

 

ביום רביעי היה הרבה קוצצים על הצמד הזה, אבל ביום חמישי הלירה עלתה בצורה מוצקה על הדולר. בהחלט יש הרבה כוח בסיסי בלירה הבריטית, וה- GBP / USD וזוגות לירה אחרים בהחלט יכולים להציע כמה הזדמנויות מסחר מצוינות בעתיד הקרוב. GBP / USD פרסם יום חזק וטוב ביום חמישי ועלה בכ- 147 פיפס.

 

USD / JPY

 

צמד זה גם הפך את הפסדיו הראשוניים שנגרמו לו ביום רביעי. עיין בתרשים הבא:

 

תרשים לשעה USD / JPY

 

באמת ראינו השבוע כמה מהלכים גדולים בשוק המט”ח! איפה שיש תנועה בשוק, יש כסף לעשות, ותנודתיות מוגברת יכולה להביא אותך ליעדים שלך מהר יותר.

 

שימו לב כיצד ה- 20-EMA (הממוצע הנע הכחול) החל לשמש כתמיכה דינמית זמן קצר לאחר שהמחיר פרץ דרכו. האזור מסומן במלבן האדום בתרשים שלמעלה.

 

אני נרגש מכל התנודתיות, ואולי נקבל מעקב סחיר בימים הקרובים. אולי אנו עשויים לקבל כמה משיכות עסיסיות ל- 20-EMA בתרשים לשעה, למשל. רק וודא שהשוק עדיין יוצר שיאים גבוהים יותר ונמוכים נמוכים יותר אם תחליט להיכנס זמן רב.

 

מכל הסיבות המעשיות, לא נקבע מחר (שישי) פרסומי נתונים כלכליים חשובים. יש נאום של מר פולוז מ- BOC (בנק קנדה) בשעה 15:50 שעון GMT שיכול לגרום לתנועת שוק מסוימת, אבל אני בספק אם נראה הרבה פעולות הנובעות מכך.

 

מסחר רווחי!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map